2020 Women´s EHF EURO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

12. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
KH ISMM Kopřivnice - Sokol Nové Veselí
20. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Talent M.A.T. Plzeň - HCB Karviná
03. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
17. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HC ROBE Zubří - Pepino SKP Frýdek-Místek
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
15.10.2012 otevřeno: 1695 x

Jícha má před „Zlínem“ formu!

Úspěšný týden zažil český reprezentant Filip Jícha. Stihl poobědvat s prezidenty, vyhrát v Lize mistrů i přemoci Mrkvu s Horákem.


Vzhledem k blížícímu se startu kvalifikace o EURO 2014 je pro české fandy dobrou zprávou aktuální forma základního kamene české reprezentace, Filipa Jíchy. Osobně úspěšný týden zakončil ve včerejším bundesligovém duelu vítěze Ligy mistrů (THW Kiel) s vítězem Poháru EHF (Frisch Auf Göppingen).

 

Pocta na Hradě
 

 

Přitom Jícha v náročném programu THW Kiel i společenské povinnosti. „Spíše než povinnost, bych to nazval skutečnou poctou,“ reagoval  při odletu z ČR Jícha na účast během slavnostního oběda, který v rámci přijetí německého prezidenta Joachima Gaucka uspořádal na Pražském hradě český prezident Václav Klaus. Nejednalo se však pouze o účast formální a s oběma státníky mohl další čas pohovořit osobně. Během neoficiální části programu totiž s nimi poseděl u kávy a mluvilo se nejen o házené. „Bylo to velice příjemné a i překvapivé, protože jsem se z úst pana Klause dozvěděl, že v pražských Bohemians ještě před basketbalem okusil také házenou. Tím překvapení nekončila, protože pan prezident měl přehled o mých úspěších a aktuálních výkonech, což je pochopitelně pocit neuvěřitelně příjemný, ve kterém se mísí radost a hrdost.“ Prezident Klaus pak představil českého házenkáře také svému německému protějšku, a ani Joachimu Gauckovi nebylo jméno Jícha neznámé, jak už ostatně informovala i média.

 

Slavnostní oběd se uskutečnil v rámci přijetí německého prezidenta Joachima Gaucka českým
prezidentem Václavem Kluasem. Za poskytnutí fotografie výhradně pro účely tohoto článku na serveru
www.chf.cz děkujeme tiskovému oddělení Kanceláře prezidenta republiky.

 


Právě česko-německý charakter události na Pražském hradě byl důvodem, proč THW Kiel jednoho ze svých klíčových hráčů uvolnil i během náročného programu, kdy klub ve čtvrtečním zápase Ligy mistrů hostil rumunského ambiciózního mistra z Konstanty. V neděli pak Kiel čekal v bundesligovém šlágru vítěz Poháru EHF, Frisch Auf Göppingen. „Pozvání takového charakteru na akci za účasti obou hlav států nebylo jen mou osobní ctí, ale hrdost nad ním pociťovali i představitelé klubu, proto s uvolněním do Prahy nebyl žádný problém,“ říká Filip Jícha, který v přeplněném herním programu Kielu již vyhlíží také zápas České republiky s Izraelem. „Zlín nám minule seděl a diváci byli výteční. Doufám, že je potěšíme výkonem i výhrou," uzavřel rozhovor z pražské Ruzyně Jícha.

 

 

Kiel válí
 

 

Pouhý den po událostech na Pražském hradě se předvedl v zmiňovaném duelu Ligy mistrů proti rumunským mistrům z Konstanty. Výsledek 35:14 potvrdil aktuální formu obhájce triumfu v Lize mistrů, a vidět byl i český házenkář. Tentokrát však více než střeleckým příspěvkem spíše precizní defenzivní prací na hrotu aktivní obrany Kielu. V neděli pak aktuální formu THW Kiel odnesli také čeští reprezentanti Pavel Horák s Tomášem Mrkvou. Ve vzájemném duelu jejich Göppingenu s Jíchovým „týmem mimozemšťanů“ nebylo o vítězi pochyb. Domácí „Zebry“ zvítězili rozdílem jedenácti branek a Jícha byl jejich nejlepším střelcem. „Jako tým rosteme a to mě těší nejvíc,“ sděloval český házenkář na svých internetových stránkách.
 

 

V zápase ale rozhodně nezklamali ani jeho reprezentační kolegové, kteří patřili mezi opory hostí. Horák sice vstřelil na své poměry „pouze" tři branky, ale obrana Kielu na něj vyvíjela enormní tlak a k příliš střelám ho nepustila. Horák alespoň uvolňoval své spoluhráče a patřil mezi nejlepší hráče svého týmu. To samé lze říci o Mrkvovi, který v zápase zlikvidoval Kielu čtyři sedmimetrové hody! Přestože začínal utkání v pozici „dvojky“ po jednom z úspěšných zákroků při sedmimetrovém hodu už v průběhu druhé půle zůstal v brance a odchytal závěrečnou pasáž duelu, ve které se hned několikrát vyznamenal. Viditelnou radost tak měl Filip Jícha i z proměněného trháku na konci duelu, který si proti svému reprezentačnímu kolegovi řádně užil (videoreportáž k vidění na oficiálních stránkách německé bundesligy).

 

 

Filip Jícha má náročný program, ale už vyhlíží první duel kvalifikace o EURO 2014. Foto: A. Wipf


 

 

Všichni tři jmenovaní hráči se představí 31. října ve Zlíně, kde startuje boj českých reprezentantů o EURO 2014. Nenechte si ujít příležitost spatřit je na vlastní oči a přijďte podpořit národního tým v náročné kvalifikační skupině!


 

Vstupenky na utkání k prodeji
ZDE