2020 Women´s EHF EURO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

20. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Talent M.A.T. Plzeň - HCB Karviná
03. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
17. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HC ROBE Zubří - Pepino SKP Frýdek-Místek
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
23.10.2012 otevřeno: 1245 x

Jiří Motl: Jedna evropská výzva za druhou

Lovosické křídlo se o víkendu rozloučilo s letošním ročníkem evropských pohárů a hned už vyhlíží start kvalifikace o házenkářské EURO 2014.

 

Výzva 1 – Pohárová Evropa
 

 

V sobotu večer skončila pouť jediného klubového reprezentanta mužské házené v letošní pohárové Evropě. Lovosice po výborném výkonu sice zdolaly silný Vardar Skopje, ale o osudu klání 2. kola Poháru EHF se rozhodlo už před týdnem v makedonské metropoli, kde Lovosice podlehly rozdílem sedmnácti branek. „Myslím, že odejít se vztyčenou hlavu můžeme, protože sobotní večer byl úžasný. Lidé nás hnali dopředu a my jim to vrátili alespoň dílčím vítězstvím,“ liboval si Motl, který v zápase vstřelil 10 branek.

 

Zápasy proti chorvatskému Zametu Rijeka a makedonskému Vardaru Skopje odehrál Jiří Motl s brankovým průměrem
vyšším než osm branek na utkání! Foto. P. Pátek.

 

Motl patřil mezi čtveřici hráčů, která zažila lovosickou premiéru v pohárech, když se Severočeši představili v sezóně 2008/09 ve Vyzývacím poháru (spolu s ním Brecko, Šálek a Havlovec). Své pohárové i reprezentační zkušenosti prodal Motl i o uplynulém víkendu, kdy zmíněnými deseti góly přispěl k výhře 25:24 (13:6). Celkově tak letos vstřelil ve čtyřech pohárových duelech více než solidních 33 branek. „Teď se už ale musíme soustředit na šlágr s Duklou,“ nepřipouští si Motl možnost delší čas si užívat příjemné pocity po zdolání silného balkánského soupeře a dodává: „Opět budou důležití diváci. Máme s Duklou v tabulce stejně bodů a věřím, že to bude napínavé i kvalitní házenkářské drama,“ říká o duelu celků, které byly před sezónou všeobecně pasovány za největší favority Tipgames extraligy. Utká se v něm mj. s aktuálně nominovaným reprezentačním gólmanem Tomášem Petržalou.
 

 

Výzva 2 – Boj o „Evropu“
 

 


Po utkání s Duklou už Motl i Petržala zamíří do Zlína na reprezentační sraz, jehož součástí budou dva úvodní zápasy kvalifikace o EURO 2014. Krátce po evropském boji o body do českého koeficientu tak čeká lovosického střelce boj o vrcholnou reprezentační akci příští sezóny. Do něho český tým povede nová dvojice reprezentačních trenérů a ta oproti minulým rokům zařadila do výběru více hráčů z tuzemské extraligy. „Absence některých ostřílených házenkářů bude znamenat pro nás mladší trošku pozměnění role,“ vidí situaci Motl, který byl v uplynulých dvou letech jediným hráčem tuzemské soutěže stabilně patřícím do užšího reprezentačního výběru. V současné užší nominaci pro zápasy s Izraelem a v Černé Hoře jsou nominováni hned čtyři – vedle Motla a zmiňovaného Petržaly dále Jurka a Bečvář. Další čtveřice extraligových házenkářů je mezi náhradníky na tuto akci. „Je myslím dobře, že dostane šanci více kluků z tuzemské ligy, i s ohledem na další budoucnost národního celku,“ dodává osmadvacetiletý házenkář.
 

 

Více k nominaci reprezentace pro úvod kvalifikace ZDE.
 

 

Jiří Motl se nechce ani náznakem pouštět do spekulací, zda bude zápasy začínat z pozice prvního levého křídla. „Je to věc trenérů a nemám tušení a ani to neřeším. Čeká nás první společná akce, takže uvidíme. Věřím ale, že všichni hráči, kteří půjdou proti Izraeli ve Zlíně na hřiště, ze sebe vydají všechno. Doufám, že bude vyprodáno a my budeme moci s fanoušky oslavit úspěšný start kvalifikace,“ uzavírá Motl.

 

Vstupenky na utkání k prodeji
ZDE

Pro lepší orientaci při objednávání míst upozorňujeme, že v nákresu nejvýše umístěná „Řada 1“
je v reálu řadou spodní, tedy nejblíže palubovky!