2020 Women´s EHF EURO
ČESKO - PORTUGALSKO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

25. 09. 2019 20:15 hod. ČT Sport
Kvalifikace EHF EURO 2020: Česká republika - Portugalsko
28. 09. 2019 18:00 hod. ČT Sport
Kvalifikace EHF EURO 2020: Severní Makedonie - Česká republika
16. 10. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HCB Karviná - HC Dukla Praha
05. 11. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Cement Hranice - Pepino SKP Frýdek-Místek
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
22.5.2013 otevřeno: 1646 x

Příprava před „Islandem“ se přehoupla do herní fáze

Ženská reprezentace, už s legionářkou Ivetou Luzumovou, začala včera v Luhačovicích další blok přípravy před červnovou kvalifikací o postup na MS 2013.


 

Po horském soustředění v Beskydech se český výběr trenéra Jana Bašného přesunul do Luhačovic, kde trénuje herní situace a zítra absolvuje také poslední přípravný duel před kvalifikačním play-off. „Zvolili jsme formu utkání proti hráčkám, které mají zkušenosti s národním dresem, ale do užší nominace se nevešly. Ty doplní další házenkářky z interligových klubů, myslím, že pro účely modelového utkání to bude ideální konstelace,“ říká k plánovanému zápasu trenér Bašný.

 

 

Iveta Luzumová v neděli sehrála své poslední utkání za francouzský Mios Biganos a připojila se k národnímu týmu, který včera začal v Luhačovicích herní přípravu před kvalifikací o MS 2013. To bude hostit stejně jako v případě EURO 2012 Srbsko.
Foto: A. Wipf.

 


V prvním bloku přípravy Bašný postrádal Ivetu Luzumovou, která ještě o víkendu bojovala ve Francii o zisk bronzových medailí se svým klubem Mios Biganos. Ve čtvrtfinále play-off zaznamenala česká univerzální spojka 15 branek (v této fázi byla vůbec nejlepší střelkyní soutěže) a výrazně přispěla k velkému překvapení, když v základní části šestý Mios Biganos vyřadil třetí Nimes. „Úžasný pocit a skutečně velké překvapení. Zaskočili jsme favorita, který myslel hodně vysoko,“ vzpomíná na úspěšné čtvrtfinále Iveta Luzumová. Nakonec se ale úřadující nejlepší česká házenkářka rozloučila s francouzskou nejvyšší soutěží bez medaile, od které ji v boji o bronz proti Issy Paris dělil pouhý gól (po prohře 20:22 v nedělní odvetě výhra 20:19). Na místě je skutečně říci rozloučila, protože její výkony na mezinárodním poli i v aktuálně skončené klubové sezóně zaujaly německého pravidelného účastníka Ligy mistryň, Thüringer HC Erfurt, který 15. května oznámil příchod Luzumové od příští sezóny.

 


 

Po víkendu se česká reprezentace házenkářek sejde už k závěrečnému bloku přípravy v severních Čechách, odkud vyrazí na Island k prvnímu utkání play-off kvalifikace. To bude sehráno na Islandu 2. června, odveta je na programu v sobotu 8. června v Mostě.

 

 

Nominace reprezentace ČR házenkářek (21. až 24. května 2013, Luhačovice)
 

brankářky: Raníková Barbora (DHK Zora Olomouc), Satrapová Lucie (DHC Slavia Praha), Müllnerová Dominika

křídla: Chrenková Romana (DHC Sokol Poruba), Salčáková Kristýna (HC Britterm Veselí nad Moravou), Knedlíková Jana (DHC Slavia Praha), Hrbková Michaela (DHC Sokol Poruba)

spojky: Martinková Hana (DHK Baník Most), Kutlvašrová Hana (DHC Slavia Praha), Luzumová Iveta (Mios Biganos, FRA), Poznarová Pavla (DHC Sokol Poruba), Černá Klára (DHC Slavia Praha), Štěrbová Helena (HC Britterm Veselí nad Moravou), Crhová Martina (Kristianstad HK, SWE), Růčková Petra (DHK Baník Most)

pivotmanky: Vítková Petra (DHK Baník Most), Matoušková Iveta (EKS Start Erblag, POL), Selucká Dominika (DHC Sokol Poruba)