ČESKO - PORTUGALSKO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
30.5.2013 otevřeno: 1378 x

Soutěž o podepsané dresy reprezentace ČR IV.

Od pondělí 27. května do neděle 9. června můžete každý den soutěžit o dresy podepsané současným národním týmem házenkářů ČR. Známe výherce dresu číslo 13 a dnes soutěžíme o číslo 26.


Do soutěže je pro Vás připraveno celkem čtrnáct červených dresů, které společně podepisovali hráči reprezentačního týmu během poslední společné akce (duben 2013). Ptáte se jak vyhrát některý z nich? Počínaje pondělím 27. května se každý den dopoledne se objeví na svazovém webu a facebookovém profilu otázka, vztahující se k historii nebo současnosti házenkářské reprezentace České republiky (Československa).

 

 

 

Správná odpověď na danou otázku, zaslaná na emailovou adresu vtipil@chf.cz bude vstupenkou do losování, které proběhne vždy následující den v 8.00 hod. Do předmětu mailu uveďte heslo „Dres“ a číslo dresu, o nějž soutěžíte. Nezapomeňte připojit své celé jméno a telefonický kontakt, abychom se mohli domluvit na předání či zaslání výhry. Pokud se stanete výhercem dresu již jednou v průběhu soutěže, bohužel se nemůžete ucházet opět o výhru. Týká se to i závěrečného 14. kola soutěže, kdy se bude losovat výherce dresu s číslem 9. Do tohoto losování budou zařazeni všichni hlasující z uplynulých kol, bez ohledu na to, zda odpověděli správně či špatně (s již zmíněnou výjimkou výherců z předchozích kol). V případě, že se hlasující zúčastnil několika kol, budou zařazeny do závěrečného slosování všechny jeho hlasující lístky zvlášť! Čím většího počtu kol se tedy zúčastníte, tím větší budete mít šanci vyhrát v závěrečném losování o dres č. 9.

 

 

Dnes soutěžíme o dres číslo 26 a až do zítřejší 8. hodiny ranní nám tedy můžete posílat své odpovědi na otázku:

 

Dnešní otázka se dotkne patrně největší legendy československé házené, která je také společně s „Bagrem“ Konečným podepsána pod olympijským stříbrem z Mnichova. Tehdy už sice nedeptala střelce soupeřů v brance, kde si v době hráčské kariéry vydobyla nesmírné renomé, ale měla k dispozici pouze taktické plány – dotazovaný byl totiž už ve funkci trenéra a úspěch z Mnichova pro něj nebyl v této roli rozhodně poslední. A v těchto dnech nemůžeme vynechat ještě jednu nápovědu, neboť včera tiskové agentury vydaly zprávu, že se může dotazovaná legenda československé házené dočkat in memoriam státního vyznamenání z rukou prezidenta ČR. Napíšete nám její jméno?

 

 

 

Správnou odpověď společně se jménem dalšího výherce a otázku na příští den naleznete našem webu a facebookovém profilu zítra v 9.00 hod.

 

A jak zněla správná odpověď na včerejší otázku? Už výše, v otázce dnešní, je uvedena – Jaroslav Konečný byl, a stále je, pro všechny okolo házené prostě a jednoduše „Bagr“. Jihomoravský patriot začínal s házenou v Měníně, kde si ho vyhlédla blízká Telnice, tedy tým kterému zůstal až 70 let věrný, přestože na vojnu zamířil do Dukly Praha. V Dukle sice získal své první dva mistrovské tituly a po ukončení základní vojenské služby stál armádní klub z hlavního města hodně o služby tohoto bojovníka, ale on se přesto raději vrátil do Telnice, s kterou postoupil do nejvyšší soutěže. A právě v době svého telnického působení se stal v roce 1967 také Mistrem světa!

 

Typický Bagr“ – nekompromisní v průnicích na brankoviště, ať už v československé lize (vpravo, v dresu KPS Brno) nebo v československé reprezentaci (vlevo, utkání SWE – ČSSR na MS 1967, jednalo se o čtvrtfinále, které náš tým vyhrál 18:11 a „Bagr“ vsítil dvě branky). Foto: Archiv Vladimíra Salčáka (Národní házenkářský archiv)

 

 

Jižní Moravu následně opustil, aby do roku 1972 zakotvil v Karviné. Během svého působení „na severu“ se radoval z mistrovského titulu a na tuto etapu kariéry velice rád vzpomíná. Ostatně v té době se stal také kapitánem československé reprezentace a ve stejném roce, tedy v roce 1971, získal i ocenění nejlepšího házenkáře ČSSR. O rok později přišel další z vrcholů reprezentační kariéry - premiéra házené v programu Letních olympijských her, při které se Čechoslováci v Mnichově radovali ze stříbrných medailí. To už se ale „Bagr“ stěhoval zpět na „jih“ a oblékal až do konce vrcholové kariéry dres házenkářů z Králova Pole. Kariéru hráče úplně zakončil ve čtyřiačtyřiceti letech v Újezdu u Brna, ale jihomoravskou vrcholovou házenou nadále bedlivě sledoval a nepřestal ani po vážných zdravotních problémech, které ho od roku 2007 usadily na invalidní vozík. Ani v letošní sezóně nechyběl na žádném utkání královopolských házenkářů, jejichž výkony doprovázel přímo od plochy povzbuzováním, ale také svými pověstnými kritickými poznámkami - ostatně stejně jako kvalifikační duel Česká republika vs. Německo nebo zápasy českého týmu v lednovém Novoročním poháru.

 

 

Dojatý "Bagr" - Jaroslav „Bagr“ Konečný přijímá v okruhu svých mnichovských spolubojovníků památeční plaketu z rukou Prezidenta ČSH, Jaroslava Chvalného, a Prezidenta SZH, Jaroslava Holeši. (Brno, leden 2013). Foto: B. Rada.

 

 

Právě během úvodního zápasu lednového klání zemí Visegrádské čtyřky, který obstaraly reprezentace ČR a Slovenska, inicioval ČSH společné setkání medailistů z Mnichova, které si společně se svými spoluhráči skutečně užil. A na jejich chování vůči „Bagrovi“ byl vedle vřelosti a opravdového kamarádství cítit i obrovský respekt, který si u nich "jejich kapitán" proslulý svou buldočí povahou a bojovností navždy vydobyl.
 

 

Dnes se poprvé během tří soutěžních dílů ankety losovalo z více než stovky úspěšných hlasů! Ano, rovná stovka mailů přišla a všechny obsahovaly správnou odpověď. Radovat se v tuto chvíli mohl pouze jediný výherce, zbylí hlasující pochopitelně postupují do závěrečného losování o dres číslo 9. Už dnes se z výhry dresu číslo 13 může radovat:

 

pan  MICHAL KLUČÁR

 


GRATULUJEME!