2020 Women´s EHF EURO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

03. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
17. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HC ROBE Zubří - Pepino SKP Frýdek-Místek
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
2.6.2013 otevřeno: 1481 x

Na česko-slovenské finále Ligy mistrů dnes nedojde!

Filip Jícha nenastoupí proti Martinu Straňovskému ve finálovém zápase Ligy mistrů. Kiel nestačil na Hamburk a THW tak bude hrát pouze o třetí místo. HSV ve finále proti Barceloně. Přímé přenosy na ehfTV.com


Včerejší semifinálový program Final4 Ligy mistrů ve vyprodané Lanxess Areně v Kolíně nad Rýnem přinesl očekávanou výhru Barcelony nad Kielcemi a atraktivní střetnutí HSV Hamburg proti THW Kiel. Barcelona, v jejímž dresu na hřišti objevoval také Martin Straňovský, zvládla zápas s nadšeně hrajícími Kielcemi, především díky koncovce, ve které hájila náskok vybudovaný čtvrthodinu před koncem duelu. V celém průběhu utkání působili Španělé přesvědčivějším dojmem a Sterbik v brance deptal střelce polského klubu, vedeného Bogdanem Wentou. Veškeré náskoky soupeře byli ale nadšení „Poláci“ schopni s vypětím všech sil odmazávat – až do zmíněné koncovky. Wentovi nevyšel deset minut před koncem taktický tah s hrou bez brankáře v oslabení svého týmu, který přinesl v první půli i v oslabení stažení náskoku soupeře. Tady se naopak minul účinkem, polský celek evidentně rezignoval a utkání také díky tomu dospělo k výsledku 29:23 pro Barcelonu.

 

 

Výsledky semifinále LM 2012/13, 2. 6. 2013
utkání výsledek
KS Vive Targi Kielce - FC Barcelona Intersport 23:28 (10:13)
THW Kiel - HSV Hamburg 33:39 (16:19)

 

 

 

Ta se v dnešním finále střetne od 18.00 hod. s HSV Hamburg – na rozdíl od letošního ročníku bundesligy totiž hamburští hráči nenechali Jíchu a další hvězdy otočit v posledních minutách vývoj zápasu, a s přehledem dovedli výborně rozehrané utkání proti „Zebrám“ do vítězného konce. Dařilo se především spojkám – Duvnjak a Hensem byli k neudržení (na 19 branek tyto spojky spotřebovaly pouze 24 střel) a Lijewski zásoboval své spoluhráče úžasnými nahrávkami. Kiel nebyl schopen odbránit (HSV si výtečně poradilo s pro Kiel typickou obranou 1 – 2 – 3), zákroky jeho brankářů by se daly spočítat na prstech rukou (Omeyer 9, 20% úspěšnost, Palicka 1, 16 % úspěšnost). Ostatně o tom svědčí 39 obdržených branek. V jeho dresu se relativně dařilo základní sestavě především středové ose Narcisse – Jícha – Vujin - Ahlm, která po vyrovnaném úvodu dokázala při svém opětovném nasazení do hry téměř smazat už hrozivý náskok HSV 19:12, a krátce po startu druhé půle to bylo pouze 19:17.

 

 

 

THW Kiel s Filipem Jíchou primát v nejprestižnější pohárové soutěži házenkářského světa neobhájí.
Foto: EHF

 

 


 

 

Jenže druhá půle probíhala v režii HSV, který navíc držel výtečný Bitter v brance. Jeho zákroky proti střelám Vujina a především dvojice Narcisse – Jícha, na kterých zůstala v druhé půli téměř kompletně veškerá aktivita v útočné fázi, byly přímo fantastické, a tak se dnes od 18.00 hod. utká HSV ve finálovém střetnutí o svůj premiérový titul v Lize mistrů. Kiel s Kielcemi se střetnou od 15.15 hod. o konečné třetí místo.
 

 

Oba tyto zápasy můžete sledovat na internetovém videokanále EHF ZDE