2020 Women´s EHF EURO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

20. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Talent M.A.T. Plzeň - HCB Karviná
03. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
17. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HC ROBE Zubří - Pepino SKP Frýdek-Místek
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
7.6.2013 otevřeno: 958 x

„Chceme postup, ale i výhru“, říká Jan Bašný

Českým házenkářkám včera večer dorazily do Mostu jejich zítřejší soupeřky, hráčky Islandu. Seveřanky chtějí odčinit vysokou prohru z nedělního střetnutí, naše hráčky chtějí nejen stvrdit postup, ale také zvítězit.

 

Výběr trenéra Bašného je před zítřejší odvetou ve více než výhodné pozici – z utkání na Islandu si přivezl do sobotního duelu v Mostě dvanáctibrankový náskok. S odstupem dní, kdy vychladly euforické pocity Jan Bašný připomíná, že výsledek zápasu zcela neodpovídá jeho průběhu a rozložení sil. „S chladnou hlavou si musíme říci, že nám ten zápas skutečně maximálně vyšel, a to po taktické stránce, i co se týče sportovního výkonu, kdežto soupeřkám se lepila smůla na paty. Mezi oběma týmy rozhodně není takový rozdíl, jsme v posledním roce a půl velice vyrovnanými celky. A rozdíl nebyl dvanácti brankový ani v tomto konkrétním zápase,“ upozorňuje Jan Bašný, který řeší i některé problémy v sestavě. O definitivní šestnáctce hráček, která nastoupí do duelu Česká republika – Island patrně rozhodne až dnešní večerní trénink, neboť několik hráček zápolí se zdravotními problémy. „Je konec sezóny, navíc ta sezóna byla pro naprostou většinu holek díky Mistrovství Evropy delší a náročnější než kdykoliv předtím. Teď to ještě musíme kousnout a věřím, že nás zítra čeká sladká tečka za celou naší celoroční dřinou,“ říká Jan Bašný.

 

 

Češky, i s Pavlou Poznarovou v sestavě, zítra rozhodně nečeká jednoduché utkání. Bojovné Islanďanky budou chtít
odčinit debakl z minulého utkání. Foto: A. Wipf.

 

 

Přesto i on připomíná, že výsledek může být zrádný, přestože předurčuje náš celek do role více než jasného adepta na postup. „Jak jsem řekl, zápas v neděli byl o tom, že nám vyšlo téměř vše, na co jsme sáhly, v některých činnostech to bylo skutečně naše současné maximum. Na druhou stranu podle mě nemohou hrát Islanďanky hůře. Navíc působily unaveným dojmem, i to přispělo k tomu, že jsme využily pro ně nečekaného vývoje prvního poločasu a uštědřily jim debakl,“ připomíná Jan Bašný, také s ohledem na náročný program, který Islanďanky absolvovaly před první kvalifikačním utkáním. Zúčastnily se totiž kvalitně obsazeného turnaje za účasti Norska, Švédska a Srbska. Srbky jako pořadatelky mají účast na prosincovém MS zajištěnu, stejně jako norské obhájkyně prvenství. Do aktuální kvalifikace tak nastoupily z tohoto kvarteta pouze Island a Švédsko – a oba severské celky překvapivě podlehly v prvních duelech svým soupeřkám (Švédky prohrály v Örebro s Polskem 23:26)!

 

 

Islanďanky už včera večer dorazily ze severu Evropy na sever Čech a přes namáhavou cestu absolvovaly hned v mostecké sportovní hale trénink. Jeho intenzita naznačila, že přijely s odhodláním pokusit se o malý zázrak. „Nečekáme, že sem přijedou na výlet. Předpokládám nejsilnější sestavu a silné odhodlání odčinit potupnou prohru, a proto pro nás bude důležité zvládnout úvodních patnáct dvacet minut hry, ukázat jim, že na obrat série myslet nemohou. Náš náskok nás předurčuje jednoznačně k tomu postoupit, ale čeká nás ještě šedesát minut hry a i hráčky si plně uvědomují, že tak, jako jsme my dominovaly u nich, mohou teoreticky dominovat i ony v Mostě,“ přibližuje situaci Bašný, který ale doplňuje, že povedenou sezónu chce ženský tým zakončit výhrou: „My si půjdeme nejen za postupem, ale taky za výhrou. Jednak kvůli divákům, na jejichž hlasitou podporu se těšíme, ale především kvůli vlastnímu sebevědomí! Kvůli sobě samým chceme zítra zvládnout roli jasného adepta na postup a kromě jeho stvrzení chceme další vítězství.“