2020 Women´s EHF EURO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

03. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
17. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HC ROBE Zubří - Pepino SKP Frýdek-Místek
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
12.6.2013 otevřeno: 1171 x

Češky čekají na los MS 2013

V sobotu 15. června nebude vrcholit jen mužská kvalifikace o EURO 2014, ale v Bělehradě budou rozlosovány základní skupiny ženského MS 2013. Kdo se stane soupeřem našeho týmu?

 

Český celek zvládl o uplynulém víkendu i v odvetě na jedničku boj o postup na světový šampionát, kde česká ženská házená chyběla dlouhých deset let! Zatímco tuzemská házená může slavit, např. v Rusku zažili šok, když tamní reprezentace nestačila v odvetě na Nizozemky a podlehla jim dvanáctibrankovým rozdílem (zápas v Holandsku přitom Rusky zvládly a na domácí palubovku si přivezly jednobrankový náskok)! Na vrcholný turnaj příští sezóny se neprobojovaly ani Švédky, stříbrné medailistky z EURO 2010! Nad jejich síly byly pro změnu Polky.

 

 

Češky měly v sobotu v Mostě rozhodně důvod k oslavám. Foto: A. Wipf

 

 

Na oba týmy mohly Češky v play-off kvalifikace narazit, neboť oba byly nasazeny mezi slabší státy – přitom od počátku vzbuzovaly velký respekt i v očích Jana Bašného. „Byl jsem moc rád, že jsme se této dvojici vyhnuly. Polky nás ale čekají v další kvalifikaci o EURO 2014 a víme, že to je nejhorší možný soupeř, kterého nám mohl los přisoudit z třetího výkonnostního koše,“ připomíná Bašný nedávný los kvalifikace o příští Mistrovství Evropy. Ostatně Polky na tom minulém chyběly díky vražedné kvalifikační skupině s Černou Horou, pozdějšími vítězkami EURO 2012, a Ruskem, ve které přesto získaly 6 bodů a od postupu je nedělilo příliš. Nizozemky pak doplatily na odřeknutí pořadatelství EURO 2012, pro nějž budovaly evidentně ambiciózní a kvalitní družstvo.

 

 

Kompletní výsledky play-off evropské kvalifikace o postup na MS 2013 nalezente ZDE

 

 

Na světovém šampionátu se představí domácí Srbky a také Norky, obhájkyně titulu z MS 2011. Z Evropy je díky výkonům na EURO 2012 doplnily Černá Hora a Maďarsko a po play-off fázi kvalifikace vedle našeho týmu a zmiňované dvojice Nizozemí – Polsko také Německo, Dánsko, Španělsko, Francie a Rumunsko. „Myslím, že vyřazení Ruska a Švédska je bez ohledu na zmiňované kvality jejich soupeřek velkým překvapením, zbylé dvojice už dopadly podle mého očekávání,“ shrnuje výsledky kvalifikačního play-off Jan Bašný.

 

 

Tucet účastníků bude na šampionátu mimoevropských. Z afrických týmů se v prosinci v Srbsku představí Tunisko, Angola, Demokratická republika Kongo a Alžírsko, z asijských Japonsko, Jižní Korea a Čína. Z Ameriky přes oceán zamíří Brazilky, Argentinky, Paraguayky a hráčky Dominikánské republiky. Čtyřiadvacítku účastníků doplní Australanky.

 

O výsledku losu budeme informovat těsně před startem sobotního střetnutí české mužské reprezentace s Černou Horou.