2020 Women´s EHF EURO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

17. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HC ROBE Zubří - Pepino SKP Frýdek-Místek
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
14.6.2013 otevřeno: 1544 x

Balkánský naturel jako naše výhoda? Češi si to nepřipouští.

Trenéři i hráči nespoléhají na to, že by Černohorci, jako již jistý postupující, přijeli do Brna v příliš rozšafné náladě. Očekává se tvrdý boj - boj o postup na EURO 2014, ale zároveň boj o první místo ve skupině.

 

Zítra v brzkém odpoledni svedou poslední duel kvalifikace o EURO 2014 naši házenkáři, kteří v Brně přivítají celek Černé Hory. Ten si středeční výhrou v domácím prostředí nad týmem Německa zajistil postup na evropský šampionát a s prázdnou tak odejde z kvalifikačních bojů jeden z papírových favoritů skupiny. Bude to Německo nebo Česká republika?

 

Poslední zápas "o vše" sehráli  Češi s balkánkým soupeřem také na EURO 2012 v Srbsku. Tehdy v podstatě odehráli svůj souboj s týmem okolo Lazarova na makedonské půdě. Zítra budou mít ale proti Černé Hoře výhodu zázemí brněnské
nedobytné pevnosti! Foto: A. Wipf


 

Naši hráči mají vše ve svých rukou, k postupu jim stačí v zítřejším duelu bod, výhra vyšší než o jednu branku by znamenala dokonce postup z prvního místa ve skupině! V méně výhodné pozici je tak Německo, které na třetí příčce ztrácí čtyři body na Černou Horu a dva na Českou republiku, s kterou má ale lepší vzájemnou bilanci a tak jeho šance na postup stále žije. „Jak budou brát případnou neúčast na Mistrovství Evropy Němci? Jako velkou tragédii, vždyť dvakrát nestačili na Černou Horu, tedy reprezentaci státu, která má méně obyvatel než Německo registrovaných házenkářů,“ vysvětloval na dnešním brífinku s novináři Daniel Kubeš, který v německé bundeslize působí od roku 2004.

 

 

Dirigent defenzívy českého týmu zažil v národním dresu opakovaně, jak těžké je udělat poslední krok v dobře rozehrané kvalifikaci a rozhodně si nemyslí, že by našemu týmu měla nějak ulehčit skutečnost, že Černá Hora má už postup na EURO 2014 jistý. „Nemůžeme vůbec spoléhat na pokles jejich motivace nebo na balkánský naturel. Ve hře je první místo, které může být důležitým faktorem pro následný úspěch na šampionátu. Přijede sebevědomý soupeř a my se musíme soustředit hlavně na svůj výkon,“ vysvětloval novinářům pilíř naši obrany.

 

 

EURO 2014 - tabulka "české" kvalifikační skupiny po 5. zápasech
  tým z v r p skóre b
1. Černá Hora 5 4 0 1 135:130 8
2. Česká republika 5 3 0 2 126:119 6
3. Německo 5 2 0 3 132:132 4
4. Izrael 5 1 0 4 129:141 2

 


 
 

 

Ta se bude muset vypořádat v sobotu s více nebezpečnými střelci soupeře, než tomu bylo ve středu v Izraeli. „Černohorci hrají stejný obranný i útočný systém jako Izrael, ale vše je o jednu až dvě třídy výše, co se týče kvality. Na každém postu mají střelecky potentní hráče a obrana se nebude moci soustředit na nějakou výraznou osobnost, kterou byl kupříkladu v izraelském týmu Chen Pomeranz. Je to velice kompaktní tým, který nemá výrazného střeleckého lídra, ale o to bude složitější vyrovnat se z jejich hrou,“ doplňuje Jaroslav Hudeček, jeden z koučů české reprezentace.
 

 

Dobrou zprávou pro český tým, a jistě i jeho fanoušky, je návrat Filipa Jíchy do sestavy české reprezentace. Dnes od 14.00 hod. bude Jícha společně s celým kádrem absolvovat trénink v zápasové hale, kde se přesně po čtyřiadvaceti hodinách utká s lídrem kvalifikační skupiny. „Nebudeme alibisti, nechceme říkat věty typu: ´mohlo by se to povést´, ´mohli bychom postoupit´. Věřím v úspěch, věřím, že náš tým na postup má a uděláme pro něj maximum. Víme, že to bude těžké, ale jako trenér tohoto kolektivu, prostě věřím, že naše věrné diváky potěšíme další domácí výhrou a postupem,“ uzavřel dnešní brífink Vladimír Haber.

 

Takto to vypadalo při duelu Černá Hora - Česká republika v loňském listopadu. Pojďme Černohorcům ukázat bouřlivou kulisu našeho "ČERVENÉHO PEKLA" a především, pojďme pomoci českému týmu k postupu na šampionát!

V prodeji stále dostatečné množství vstupenek!

 

 

 

Odkaz na on-line prodej vstupenek nalezneteZDE

 

Seznam distribučních míst (kamenných prodejen) nalezneteZDE