2020 Women´s EHF EURO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

20. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Talent M.A.T. Plzeň - HCB Karviná
03. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
17. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HC ROBE Zubří - Pepino SKP Frýdek-Místek
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
17.6.2013 otevřeno: 2477 x

European Masters 2013 minulostí

Veteránské Mistrovství Evropy 2013 českým barvám medailovou radost nepřineslo. Nejvýše se umístily hráčky Astry Praha v kategorii nad 33 let, v níž obsadily čtvrté místo.


O cenné kovy se bojovalo v italském Brixenu od pátku do neděle a Českou republiku reprezentovala pětice týmů. Jediným ženským byl v kategorii W +33 celek Astry Praha, který od medailového zisku dělily čtyři branky v zápase s italskými Dorvan Masters - prohra 11:15 ve vzájemném zápase však znamenala celkovou čtvrtou příčku. Kategorii W +33 opanovaly házenkářky z Budapeště, které nenašly na turnaji přemožitelky a např. s Astrou Praha si poradily poměrem 23:5. V druhé ženské kategorii W +43 jsme neměli své zástupkyně a zlato získal další maďarský tým, Smile Handball.

 

 

Mužské týmy byly rozděleny do tří věkových kategorií a do Brixenu se jich sjelo o poznání více než ženských (nejen těch českých). V nejstarší kategorii M +50 dominovali mezi deseti celky budapešťští „Old Boys“, stejně v kategorie M +45, které se mezi třinácti týmy účastnili i brněnští házenkáři. Ti se ale neprobojovali do první osmičky, která usilovala o medaile, a nakonec skončili na celkovém 10. místě.

 

V kategorii M +35 si premiéru na European Masters zažli hráči HKKH Haná.

 

 

Největší poměr mezi účastníky měly naše týmy v kategorii M +35, do níž se přihlásili tradiční účastníci European Masters, hráči Brna a Slavie Praha. Vedle nich se ale v Brixenu objevil i tým HKKH Haná, tvořený někdejšími hráči Prostějova a Kostelce na Hané. „Je to náš první šampionát, a chceme si ho užít. Pochopitelně, že toužíme i vyhrávat a dosáhnout co nejlepšího umístění, protože při našem premiérovém zahraničním startu na turnaji ve Stupavě jsme sehráli zajímavé zápasy, ale celkové umístění není našim jediným cílem na turnaji. Důležitá bude i radost ze hry a jsem moc zvědavý, jak se nám v Brixenu povede,“ těšil se s úsměvem na tváři na novou zkušenost hráč Hané, někdejší opora Kostelce, a ještě dříve odchovanec karvinské házené, Radek Godal. Pod hlavičkou Slavie se pro změnu sdružily házenkáři pražských klubů, a v jejich kádru se tak ocitl také Daniel Čurda, který byl celkově druhým nejlepším střelcem turnaje (29 branek). Tento individuální úspěch bohužel nebyl odrazem týmových umístění, Slavia skončila sedmá, Haná osmá a Brno i tentokrát desáté. „Umístění nejsou ideální, ale mohu říci, že úroveň hry všech týmů téhle kategorie byla velice slušná a co se týče Slavie, tak jsme až na jednu výjimku odehráli dobré zápasy,“ řekl po turnaji Daniel Čurda, který v tabulce střelců zaostal o jedinou branku za olympijským vítězem z roku 2000, Rusem Lvem Voroninem. Ruští veteráni v této kategorii získali zlato i stříbro.

 

European Masters 2013 - Brixen
kategorie zlato české týmy (umístění)
W +33 Angyalok Budapest (HUN) Astra Praha (4.)
W +43 Smile Handball Team (HUN)  x
M +35 HC Medvedi (RUS) Slavia Praha (7.)
HKKH Haná (8.)
Brno (10.)
M +45 Budapest Old Boys (HUN) Brno (10.)
M +50 Budapest Old Boys (HUN) x