2020 Women´s EHF EURO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

12. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
KH ISMM Kopřivnice - Sokol Nové Veselí
20. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Talent M.A.T. Plzeň - HCB Karviná
03. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
17. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HC ROBE Zubří - Pepino SKP Frýdek-Místek
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
20.6.2013 otevřeno: 1475 x

Los EURO 2014 už zítra

Do kterého města zamíří a s jakými soupeři se utkají naši reprezentanti na lednovém EURO 2014, které hostí země obhájců titulu Mistrů Evropy, Dánsko? Jisté je že Česká republika se objeví ve skupině A nebo B.

 

Los nejbližšího evropského šampionátu proběhne zítra, tedy v pátek 20. června, od 18.30 hod. Češi jsou nasazeni do druhého výkonnostního koše, stejně jako další vítězové skupin Islanďané, Švédové a Francouzi. Této trojici týmů se tedy čeští reprezentanti v základní skupině vyhnou, na koho však mohou narazit, a která šestnáctka celků se v lednu v Dánsku vlastně bude prezentovat?
 

 

EURO 2014 - Nasazení do losu základních skupin
koš 1 koš 2 koš 3 koš 4
Dánsko Česká republika Makedonie Norsko
Srbsko Island Bělorusko Rakousko
Chorvatsko Francie Maďarsko Černá Hora
Španělsko Švédsko Polsko Rusko


 

 

Obvyklým klíčem z kvalifikací o házenkářské evropské šampionáty je postup prvních dvou nejlepších celků z každé kvalifikační skupiny. Situaci ale v případě o víkendu skončené kvalifikace poněkud zkomplikovali Dánové, kteří zvítězili na loňském EURO 2012 v Srbsku a zároveň jsou pořadatelskou zemí EURO 2014. Jedno rezervované místo pro tým automaticky postupující na EURO 2014 tak zůstalo volné a na dálku se o něj popasovaly třetí týmy z kvalifikačních skupin, z nichž nejlepší ještě získal možnost startu na vrcholné akci příští sezóny. Postup nakonec přes závěrečnou prohru v Rakousku mohli slavit Rusové, kteří měli ze všech třetích týmů ve skupinách nejlepší bilanci s postupující dvojicí.
 

 

„České“ skupině jsme se pravidelně věnovali a k naší radosti z ní z prvního místa postoupili právě naši reprezentanti. Dalšími šesti vítězi kvalifikačních skupin jsou Španělé, Francouzi, Chorvaté, Švédové, Islanďané a Srbové. Z druhých míst postoupily tyto státy: Makedonie, Černá Hora, Norsko, Maďarsko, Polsko, Bělorusko a Rakousko. Tuto čtrnáctku tedy doplňují výše zmínění pořadatelé-obhájci Dánové a šťastlivci Rusové.


 

 

Kompletní tabulky sedmi kvalifikačních skupin, ale i předkvalifikační fáze, naleznete ZDE
 

 

 

Los budete moci sledovat on-line a jisté jsou v tuto chvíli už některé skutečnosti. Jednak domácí Dánové budou nasazeni z prvního koše do skupiny A hrané v Herningu, Norové ze čtvrtého koše budou hrát skupinu B, která ještě ale nemá určené místo, stejně jako skupiny C a D, do nichž byly zařazeny celky Francie, resp. Švédska z našeho výkonnostního koše. Jisté tedy v tuto chvíli je, že náš tým bude hrát buď ve skupině A s domácími Dány v Herningu (tamní hala Jyske Bank Boxen pro 14.000 fanoušků je srdcem celého šampionátu) nebo ve skupině B, tedy s Nory jako týmem ze čtvrtého výkonnostního koše. Skupina B může být hrána v Kodani, Aalborgu či Aarhusu a rozhodnutí padne také při zítřejším losu.

 

EURO 2014 - základní skupiny

Skupina A

Herning

Skupina B

???

Skupina C

???

Skupina D

???

Dánsko ??? ??? ???
??? ??? Francie Švédsko
??? ??? ??? ???
??? Norsko ??? ???

??? - určí los. Pořadatelská města skupin B, C, D - Aarhus, Aalborg a Kodaň - budou určena také losem.

 

 

Los sledujte na oficiálních stránkách evropských házenkářských šampionátů ZDE