2020 Women´s EHF EURO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

20. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Talent M.A.T. Plzeň - HCB Karviná
03. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
17. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HC ROBE Zubří - Pepino SKP Frýdek-Místek
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
15.7.2013 otevřeno: 1690 x

Jan Bašný shání nového asistenta! Dušan Poloz míří na východ.

Národní tým házenkářek přišel o asistenta trenéra Dušana Poloze, který přijal nabídku SZH a od nové sezóny převezme slovenskou reprezentaci žen.

 

Úspěšný trenérský tandem zlínských rodáků Jan Bašný – Dušan Poloz společně nepovede českou reprezentaci na prosincovém MS 2013 v Srbsku. Trenér mosteckých Černých Andělů Dušan Poloz totiž přijal nabídku vést jako hlavní trenér národní tým Slovenska, který neuspěl (na rozdíl od toho českého) v posledních kvalifikacích na vrcholné akce. „Ty tři roky u ženské reprezentace České republiky byly nádherné a nesmírně obohacující, a to jak po sportovní stránce, tak s ohledem na pozitivní atmosféru uvnitř týmu. Z tohoto pohledu to nebylo snadné rozhodování, na druhou stranu to beru jak další krok v mé osobní kariéře, který ji může posunout kupředu, a proto mě slovenská nabídka oslovila. Vše jsem pochopitelně řešil primárně s Honzou Bašným a vedením Černých Andělů, bylo pro mě nemyslitelné řešit toto dilema bez otevřenosti vůči svým současným nejbližším spolupracovníkům,“ vysvětluje pocity Dušan Poloz, který přes angažmá u slovenské reprezentace nadále zůstává na lavičce mosteckého klubu.

 

 

Jan Bašný a Dušan Poloz (vpravo) tvořili fungující trenérské duo. Na snímku z turnaje v Chebu (září 2012) diskutují během utkání se Slovenskem - od nové sezóny Dušan Poloz odchází právě k slovenskému týmu, kde podepsal smlouvu na pozici
hlavního trenéra do 30. září 2016.
Foto: A. Wipf

 

 

Jan Bašný svému asistentu v odchodu nebránil, přesto ho jeho rozhodnutí nikterak nepotěšilo. „Je to sice i ocenění naší společné práce v národním týmu, ale radost z Dušanova odchodu mít nemohu. Když nabídku dostal, upřímně jsem mu pogratuloval, ale stejně upřímně také vyjádřil přání, aby nakonec jednání nevyústila v jeho přechod k slovenskému nároďáku. Bude nám chybět,“ povzdechl si Jan Bašný, který největší váhu v rozhodování SZH přikládá především Polozovým výsledkům v pozici hlavního trenéra na klubové úrovni, ať už na severu Evropy, ve Zlíně nebo aktuálně v Mostu. „Je to něco jako severočeský zázrak. Výkony Baníku ve WHIL ale i na mezinárodní scéně chápu jako nesmírně cenné a Černí Andělé jimi udělali naší házené velkou pozitivní reklamu. Na klubové úrovni Dušan dlouhodobě ukazuje své schopnosti v pozici hlavního kouče a šanci uspět má i na Slovensku,“ doplňuje Jan Bašný.

 


Jana Bašného teď čeká složitý úkol – těsně před náročnou sezónu najít náhradu za Dušana Poloze ve svém realizačním týmu. „Je to čerstvá záležitost a vůbec nevím, jestli se podaří najít adekvátní náhradu v podobě jednoho trenéra, který by byl jak odborně fundovaný, měl stejnou vizi společné práce, totožný pohled na náš sport a ještě navíc, možná především, měl časové možnosti přijmout na sebe v téhle našlapané sezóně úlohu člena našeho týmu,“ uzavírá Jan Bašný, podle něhož je jedním z reálných řešení situace také vytvoření určitě spolupracující skupiny trenérů.

 

 

ČSH přeje Dušanu Polozovi zdar v nové funkci na Slovensku.
 

 

Na konci veleúspěšné sezóny přišla nabídka ze Slovenska.

Dušan Poloz na snímku z oslav po challengecupovém utkání proti Samoboru.

Foto Alex Wipf