2020 Women´s EHF EURO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

20. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Talent M.A.T. Plzeň - HCB Karviná
03. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
17. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HC ROBE Zubří - Pepino SKP Frýdek-Místek
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
16.7.2013 otevřeno: 1418 x

I Němky nad síly českých dorostenek

Ani napodruhé nebyly české dorostenecké reprezentantky na turnaji EYOF úspěšné. Po včerejší vysoké porážce podlehly dnes německému výběru sedmibrankovým rozdílem.

 

Němky budu soupeřkami českého celku i v základní skupině na ME. Do utkání Češky vstoupily dobře, po prvních patnácti minutách hry to byly bohužel opět právě německé házenkářky, kdo diktoval tempo zápasu. Kolem 20. minuty vedly 15:10. Češky pak manko krátce zkorigovaly (12:15), ovšem Němky si záhy vzaly zpět pětibrankový náskok. Ten s nástupem do druhé půle ještě navyšovaly. Trenér Jan Salač je však s výkonem týmu oproti včerejšku mnohem spokojenější. „Dnes se mi utkání hodnotí o poznání lépe. Samozřejmě, prohráli jsme, ale náš projev ve hře byl oproti včerejšku několikanásobně lepší. V prvních patnácti minutách jsme hráli vyrovnaně, dokonce jsme do stavu 7:6 byli i lepším celkem na hřišti. Pak se ale trochu projevil rozdíl v lavičkách. Když jsme prostřídali, soupeř získal lehčí převahu a do poločasu si vypracoval náskok,“ komentoval utkání Salač.


Spokojený byl trenér týmu hlavně s nasazením, které mladé házenkářky na hřišti odváděly. „Dnes musím pochválit všechny hráčky, které byly na hřišti, za bojovnost a předvedený výkon, který byl opravdu výrazně lepší. Pochválit znovu musím Kamilu Kordovskou, která dala patnáct branek, což je víc než polovina všech našich tref, ale naštěstí se k ní dnes přidaly i další, třeba Míša Kolářová nebo Eliška Dragounová,“ vyjmenoval zkušený trenér.


Zítra čeká české reprezentantky výběr Norska. „Uvidíme, jak na tom zítra budeme se silami. Základní sestava hraje vyrovnaně, pak ale, když prostřídáme, je vidět, že začínáme ztrácet. Ale bojovnost byla vidět na všech. Od včerejška jsme bohužel o jednu hráčku chudší. Míša Došková dneska nenastoupila, kvůli zranění hlavy a kotníku a drobných zranění přibývá. Holky jsou sice omlácené, ale pořád bojují a rvou se o každý míč. Bojovnosti je tedy dost. Teď ještě přidat trošku víc házenkářskosti,“ uzavřel s trochou nadsázky Salač.

 

Česká republika – Německo 28:35 (13:18)
Sestava a branky České republiky: Krzikalová, Pošustová, Fryčáková 2, Kratochvílová 1, Pešková, Zachová 1, Franková 2, Křičková 1, Kučerová, Smolová, Kordovská 15, Divilková 1, Neubergerová, Kolářová 2, Dragounová 3
Sedmimetrové hody: 6/6 – 1/1, vyloučení: 0 - 4