2020 Women´s EHF EURO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

12. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
KH ISMM Kopřivnice - Sokol Nové Veselí
20. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Talent M.A.T. Plzeň - HCB Karviná
03. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
17. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HC ROBE Zubří - Pepino SKP Frýdek-Místek
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
26.11.2013 otevřeno: 1816 x

Dorostenky změří síly s Rakouskem

V Břvích u Prahy zítra staruje přípravný kemp reprezentace dorostenek, která pod vedením Jana Salače sehraje dva přípravné duely s celkem Rakouska. V nominaci stále chybí Markéta Jeřábková, ale objevuje se hned několik nových tváří.

Svěřenkyně Jana Salače se poprvé v letošní sezóně sejdou ke společné akci, když na ně čeká přípravný kemp v Břvích u Prahy, který startuje již zítra. Nejmladší česká reprezentace házenkářek má za sebou hodně rušné léto, kdy se představila nejen na evropském šampionátu své věkové kategorie, ale také se zúčastnila evropské olympiády mládeže (European Youth Olympic Festival). Ani na jedné akci ale nedokázala navázat na výsledky z celé sezóny 2012/13, ve které se tento celek postupně profiloval, dosáhl výrazně pozitivní bilance a s přehledem si také vybojoval účast na zmiňovaném W17 EURO 2013.


 

Trenér Jan Salač uděluje pokyny na jednom z předešlých kempů dorostenecké reprezentace v Břvích u Prahy.

 

 

Na evropském šampionátu sice získaly české dorostenky cenný skalp Norska, ale prohra s Chorvatkami na závěr základní skupiny je odsoudila k poslednímu místu ve skupině a následné boje rozhodly o jejich konečné 14. příčce. W17 EURO 2013 bylo zároveň kvalifikací na světový šampionát v příštím roce a tak na něm budou české barvy nejspíše chybět – 14. místo totiž stačilo pouze na pozici jednoho z náhradníků. „Nevěřím, že by se nepřihlásilo více týmů a nám světový šampionát spadl do klína. Počítám s tím, že vrcholem pro nás bude červnové European Open, kde budeme chtít dosáhnout lepšího výsledku než na akcích letošního léta,“ přeje si Jana Salač.

 Momentka z tréninku dorostenecké reprezentace v Břvích u Prahy před EYOF 2013.

 

 

V aktuálním výběru nechybí střelkyně Kordovská, která si své první branky připsala i v pohárové Evropě v dresu seniorského celku Slavie Praha, nebo další hráčky osy týmu jako Kolářová, Neubergová, Fryčáková (Vendula) nebo Galušková. Jan Salač se ale stále musí obejít bez patrně nejvýraznější hráčky příslušné věkové kategorie, Markéty Jeřábkové. Odchovankyně HC Plzeň, která působila v obou mládežnických reprezentacích a výrazně přispěla v kategorii žen k účasti Západočešek v baráži o WHIL si přivodila na sklonku loňské ligové sezóny zranění kolena a po své přestupu do Mostu ještě nenastoupila k jedinému zápasu. „Tím, že máme vrcholnou akci až v létě příštího roku a čeká nás několik přípravných kempů, mám možnost vyzkoušet některé nové hráčky. U Markéty ale doufám, že se vrátí na palubovky s takovou výkonností, jakou měla,“ vyslovuje další přání Jan Salač, který od nové sezóny působí rovněž na severu Čech a Markétu Jeřábkovou mám tak „pod dohledem“. Bedlivě ale sleduje také výkony dalších svěřenkyň, ať už v mládežnických soutěžích nebo seniorské 1. lize. „Neřeknu žádné moudro, když budu tvrdit, že mezinárodní konfrontace je něco zcela jiného než zápasy v domácích ligách. Sleduji bedlivě výkony hráček v klubech, ale chci maximálně využít mezistátních zápasů, abych otestoval vyhlédnuté holky při větším zatížení a nejde jen o hru, ale i o psychiku. Chci aby si všechny hráčky uvědomily, že reprezentace vyžaduje maximální přístup a ten také předvedly. A to se týká jak nových tváří, tak už těch ostřílenějších," vysvětluje trenér týmu.

 

 

Reprezentace dorostenek - nominace na akutální akci
NEUBERGOVÁ Kristýna DHC Slavia Praha
SMOLOVÁ Karolína DHC SVŠ Plzeň
VAŠULKOVÁ Jana HC Zlín
KŘÍČKOVÁ Monika HC Zlín
KOŽUCHOVÁ Adriana Veselí nad  Moravou
FRYČÁKOVÁ Vendula DHK Zora Olomouc
ZACHOVÁ Dominika HC Plzeň
GALUŠKOVÁ Veronika DHC SVŠ Plzeň
DRAGOUNOVÁ Eliška DHC SVŠ Plzeň
POLÁŠKOVÁ Silvie Tatran Bohunice
CHLUPOVÁ Jana Sokol Kobylisy
KOLÁŘOVÁ Michaela HC Zlín
HURYCHOVÁ Markéta DHK Zora Olomouc
KORDOVSKÁ Kamila Sokol Kobylisy
BALÁŽOVÁ Anna Veselí n. Moravou
VARMUŽOVÁ Nikola Sokol Poruba
ŠUSTKOVÁ Jana Veselí nad Moravou

 

Náhradnice
KRZIKALOVÁ Tereza Sokol Poruba
SATRAPOVÁ Alexandra   Havlíčkův Brod
GÄRTNEROVÁ Natálie HC Zlín
MÍŠOVÁ Adriana DHK Zora Olomouc
FRANKOVÁ Anna Sokol Kobylisy
PEŠKOVÁ Michaela DHC Slavia Praha
PUDICHOVÁ Anna Sokol Poruba

 

 


V uvedené nominaci jsou hned tři novicky, Nikola Varmužová z Poruby a veselské „Paneneky“ Jana Šůstková s Annou Balážovou. Do týmu se vrací také olomoucká Markéta Hurychová, naopak mezi náhradnicemi zůstaly hráčky účastnicí se v loňském roce vrcholných akcí jako Anna Franková, Alexandra Satrapová nebo Natálie Gärtnerová. „Jak jsem řekl, chci ozkoušet co nejvíc hráček na mezinárodní scéně a harmonogram této sezóny nám to umožňuje, takže těmito novými tvářemi to končit nemusí. Je na samotných hráčkách, jak k reprezentaci přistoupí, jak se budou jevit v zápasech, ale při trénincích. Je zcela evidentní, že evropskou, potažmo světvou, špičkou zaostáváme nejen v kvalitě hry, ale i v trénovanosti,“ konstatuje Jan Salač. Jeho svěřenkyně sehrají v Břvích dva zápasy s Rakušankami, oba v hale v Břvích u Prahy, kde také celý kemp proběhne.

 

 

datum čas utkání místo
30. listopadu 2013 17.00 hod. ČR - Rakousko Břve
1. prosince 2013  10.30 hod. ČR - Rakousko Břve

 

 

Vstupné je pochopitelně zdarma. Přijďte podpořit české dorostenky do Břví u Prahy.