2020 Women´s EHF EURO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

20. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Talent M.A.T. Plzeň - HCB Karviná
03. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
17. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HC ROBE Zubří - Pepino SKP Frýdek-Místek
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
30.11.2013 otevřeno: 1070 x

Na závěr polského turnaje podlehly Češky Norsku a skončily třetí

Náročný turnaj v silné konkurenci mají za sebou české juniorky. V konkurenci dvou polských týmů, Norska a Švýcarska skončily třetí.

 

 

Házenkářky českého juniorského výběru zakončily turnaj v Polsku porážkou. Uštědřily mu ji házenkářky Norska a Češky tak skončily na polském turnaji třetí. „Snažili jsme se udržet co nejdéle krok, což nám vydrželo asi do 40. minuty. Pak nám začaly docházet síly a druhá norská vlna nás v podstatě spláchla. Trenér Švýcarska a slovenský házenkářský odborník Pavol Streicher prohlásil, že normálně v házené je první a druhá vlna, no Norky mají tsunami. Tomu jsme podlehli, ale podle mého názoru byl náš výkon dnes lepší než včera. Vydrželi jsme, dokud základní sestavě stačily síly. Padly i na naší straně pěkné branky, zejména v podání Elišky Jačkové nebo Veroniky Malé. Výborná byla i Kudláčková, která pochytala řadu těžkých střel,“ hodnotil zápas trenér Lubomír Krejčíř. A dodal, že pro nové hráčky je to neocenitelná zkušenost. „Pro nové hráčky v týmu to bylo první setkání s házenou této úrovně a velká škola. Více méně se naplnilo to, co jsme od turnaje očekávali. Při plné sestavě se domnívám, že bychom byli schopní konkurovat podstatně déle, v této situaci to byl boj s větrnými mlýny. Ze včerejšího výkonu proti Polsku ve druhém poločase jsem byl zklamaný, s dnešním výkonem jsem docela spokojený,“ prohlásil zkušený kouč.

 


Jak hodnotí vedení celku celkový výkon na turnaji a jeho přínos? „Třetí místo odpovídá reálným možnostem tohoto týmu, nikdo výrazněji nepřekročil práh svých možností, ale děvčata předvedla to, co víme, že umí. Chtěli jsme zahájit přípravu na šampionát, to v těchto podmínkách úplně nešlo, ale zase jsme objevili, kam až sahají možnosti některých hráček. A myslím, si že třeba výkony Hochvaldové v obraně, nebo Moravcové s Bullovou v útoku v prvních dvou utkáních byly dobré. Myslím si, že budou použitelné do utkání s Izraelem, Tureckem. Na zápasy s Norskem, Polskem či Dánskem a podobnými týmy už musíme být ve zcela optimální sestavě a optimální formě. Určitě nejedeme domů zklamaní nebo zdeptaní, ale rozdíl mezi námi a špičkou v této kategorii je takový, jak tady bylo předvedeno,“ uzavřel hodnocení turnaje Krejčíř.

 

Česká republika – Norsko 17:35
Střelkyně České republiky: Šelaisová 1, Dufková 1, Nygrýnová 4, Slováková 1, Malá 2, Jačková 6, Bělohoubková 1, Bullová 1