2020 Women´s EHF EURO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

20. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Talent M.A.T. Plzeň - HCB Karviná
03. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
17. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HC ROBE Zubří - Pepino SKP Frýdek-Místek
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
31.12.2013 otevřeno: 1370 x

Ohlédnutí za prosincovou přípravou juniorů

Připravili jsme pro vás krátké ohlédnutí za přípravou juniorského celku. Ta proběhla již v předvánočním týdnu, ovšem sváteční dny a především ženský šampionát tuto akci mírní zastínily. Neoprávněně. I přípravná utkání juniorů přinesla mnoho zajímavého.

 

 

Družstvo juniorů se sešlo ke své přípravě poslední týden před Vánoci v Jičíně. Bohužel trenéři Petr Babák, Jiří Mičola a Jiří Kotrč museli v sestavě provést mnoho změn. „Z důvodů plnění školních povinností nebo zranění se ze srazu omluvilo postupně deset nominovaných hráčů a to: Václav, Mlotek, Mynář, Reček, Jeníček, Fulnek, Strack, Válek, Bukovský a na poslední chvíli i Kasal. Proto dostali šanci někteří noví hráči - Strýc, Lesák, Marienka,“ vyjmenoval absence i posily trenér Petr Babák.


Náplň soustředění se tak musela na poslední chvíli změnit. Bylo třeba zapracovat nové hráče do sestavy. „Značná část tréninků proto byla zaměřena na sehrávání různých útočných kombinací a vazby dvojic a trojic. V obranném systému jsme se potom věnovali nácviku obranného systému 1:5 a to hlavně z důvodů absence vysokých hráčů pro obranu 0 : 6. Velká část tréninkové zátěže byla věnována přechodu do rychlého útoku. V úterý jsme sehráli tréninkové utkání proti kombinovanému družstvu HBC Jičín,“ popsal náplň soustředění Babák.

Absence dělaly trenérům starosti a v otázce náplně soustředění tak museli improvizovat.

 

 


Pak se junioři přesunuli na turnaj do polského Dzierzoniowa v Polsku. O posledním předvánočním víkendu se tak poměřili s Egyptem, Ruskem a Polskem. „Při takovéto absenci hráčů jsme odjížděli s obavami ohledně souhry a hlavně neúčast klíčových hráčů na postu levých a středních spojek nás děsila. Ještě aby nebylo smůle konec, virózou onemocněl Zbořil, který zde nezasáhl do jediného utkání a se zraněním ho před druhým utkáním s Polskem následoval Hub. Na začátku posledního utkání s Egyptem se zranil jediný ortodoxní pivot Strýc, který na takovéto akci byl poprvé. Ale nejprve je nutno všechny pochválit za bojovnost a nasazení,“ hodnotil Babák. Přesto vstoupili junioři do turnaje vítězstvím nad Ruskem (27:21), po němž trenéři chválili především Jonáše, Čurdu, Zahradníčka, Strýce a Doudu. Zbylá dvě utkání skončila pro český tým porážkou (CZE – POL 19:29 (12:15), CZE – EGY 23:27 (12:13)).

 

I tak ale hodnotí trenér Babák účast na turnaji pozitivně. „Byla to výborná herní prověrka, která splnila svůj účel. I přes některé herní nedostatky panovala v týmu dobrá atmosféra a chuť se poprat o výsledek. Kladem byla výborná a fungující obrana 1 : 5 proti Rusku, záporem pak špatný druhý poločas proti Polsku. Škoda utkání proti Egyptu, který byl naprosto vyrovnaný a rozhodla naše špatná koncovka, ale i úbytek fyzických sil,“ uzavřel Babák.
 

 

Závěrečný pozdrav juniorů.

Foto facebook HNB