2020 Women´s EHF EURO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

20. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Talent M.A.T. Plzeň - HCB Karviná
03. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
17. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HC ROBE Zubří - Pepino SKP Frýdek-Místek
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
6.4.2014 otevřeno: 1567 x

Ani dorostencům se sobota nevydařila, za Srby zaostali o jedinou branku

Ani napodruhé nebyli v Polsku úspěšní ani dorostenci. Tento víkend jakoby české reprezentační házené skutečně nepřál. Ze souboje se Srbskem odešli Češi poraženi 22:23.

 

Drobné změny v sestavě a i přesto nejtěsnější možná prohra – to byla sobota českých dorostenců na turnaji v Polsku. Jak to viděl trenér Libor Hrabal?

„Tak ani v druhém zápase jsme neokusili, jak chutná vítězství a se Srbskem jsme prohráli jen nejtěsnějším výsledkem 23:22 po poločase 13:11. Do zápasu jsme vstoupili v částečně pozměněné sestavě oproti zápasu prvnímu. Náš vstup nebyl nejlepší, hned od úvodu chyběl větší důraz v obraně, a tak se náš soupeř dostal do tříbrankového vedení, které jen díky dobrému výkonu brankáře Pšenici nevzrostlo. I on, stejně jako Herajt v prvním zápase, byl oporou týmu a odvedl velmi dobrý výkon,“ pochválil strážce české sítě trenér Hrabal.


Potom ale přišla další a o to větší vlna kritiky. „Jen těžko jsme se dostávali k jednoduchým zakončením, útok postrádal dynamiku a také jsme se nedokázali prosadit přes křídla. Prohrávali jsme individuální souboje a nedokázali jsme dostat útok Srbů pod tlak. Začátek druhé půle opět vyzněl lépe pro našeho soupeře a ten se dostal do čtyřbrankového vedení,“ popisoval utkání kouč.


Potom však přišlo zdramatizování zápasu a utkání dospělo do napínavé koncovky. „Mezi 40. a 50. minutou jsme zvýšili obrátky a podařilo se nám srovnat na 19:19. Nepřesnou střelbou jsme ale okradli o vedení, a tak měli Srbové vždy navrch a my jen srovnávali. Asi dvacet vteřin před koncem jsme inkasovali branku a měli poté asi třináct vteřin na to, abychom se pokusili o vyrovnání. Ale ani hra se sedmým hráčem v poli nevedla ke kýžené brance a tak stav 23:22 pro Srbsko svítil i po závěrečném hvizdu rozhodčích,“ uzavřel své líčení zkušený trenér.

 


Srbsko – Česká republika 23:22 (13:11)
Sestava a branky České republiky: Herajt, Pšenica, Kývala 2, Franc, Bičiště 7/3, Knol 1, Zeman, Dořičák 1, Šťastný, Kučera 1, Šafránek 4, Březina 1, Dědeček 4/1, Štohanzl, Hlava, Dolejší 1