EURO CROATIA 2018
EURO CROATIA 2018
Global Collect
TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
16.6.2014 otevřeno: 2873 x

Talenty roku Kordovská a Kašpárek

Individuální ocenění na základě rozhodnutí reprezentační komise ČSH v sobotu převzaly v brněnském hotelu Holiday Inn spojky Kamila Kordovká a Stanislav Kašpárek.

 

V loňském roce se mezi mladými házenkářkami stala držitelkou ocenění Veronika Malá ze Sokola Písek, v mužské pak Michal Kasal z Barcelony. Také letos putovala cena v mužské kategorii do rukou vytáhlé spojky spojené se zuberským klubem, konkrétně Stanislava Kašpárka. Cena v ženské kategorii pak míří k odchovankyni Kobylis Kamile Kordovské, která se od dnešního dne připravuje s juniorskou reprezentací na účast na světovém šampionátu.


 Ocenění převzala Kamila Kordovská z rukou prezidenta ČSH Aleše Pospíšila. Foto: A. Wipf.

 

 

Kamila Kordovská se po svém přestupu do Slavie Praha stala v sezóně 2013/14 už v 15 letech součástí sestavy sešívaných pro zápasy WHIL a na podzim minulého roku zažila premiéru také v evropských pohárech. Přestože je věkem stále ještě dorostenka, důležitým způsobem přispěla k postupu juniorského týmu ČR na červencové mistrovství světa hráček do 20 let. Ve WHIL odehrála 23 zápasů a zaznamenala 62 branek. Důvěru trenéra Hlavatého dostávala také ve vyhrocených utkáních finálového play-off.

 

 

 

Rovněž Stanislav Kašpárek je věkem dorostenec, který už patří tradičně mezi zákaldní články reprezentačního celku juniorů. Stále větší prostor dostává také v seniorském týmu extraligového Zubří. S dorosteneckou reprezentací se v lednu Kašpárek radoval z postupu na mistrovství Evropy dorostenců. V tuzemské soutěži nastupoval Kašpárek nejen za mládežnické týmy nebo juniorku Zubří, ale zapojil se do 14 utkání seniorské extraligy. Zaznamenal v nich 27 branek a skóroval v řadě v 11 extraligových duelech, ke kterým nastoupil.

 

 

Více fotografií Alexe Wipfa z Galavečera házené naleznete ZDE