2020 Women´s EHF EURO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

12. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
KH ISMM Kopřivnice - Sokol Nové Veselí
20. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Talent M.A.T. Plzeň - HCB Karviná
03. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
17. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HC ROBE Zubří - Pepino SKP Frýdek-Místek
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
18.10.2014 otevřeno: 983 x

Nový trenér juniorek Hlavatý plánuje spolupráci s kluby

Je po svém slovenském krajanovi Tomáši Kuťkovi druhým zahraničním trenérem českých juniorek v házené. Osmadvacetiletý Tomáš Hlavatý, jehož maminka hrála ještě za společnou československou reprezentaci, ukončil v únoru loňského roku působení v interligovém slovenském týmu z Partizánskeho a přesunul se do Slavia Praha. Od letošního léta má kromě klubových povinností na starost také české juniorky do 19 let a s nimi jediný cíl:

Postoupit z březnové kvalifikace na letní mistrovství Evropy do Španělska. Češky se na turnaji v Litvě utkají o dvě postupová místa s domácím týmem, Norskem a Faerskými ostrovy. EURO 2015 se hraje od 23. července do 2. srpna ve Valencii. Tomáš Hlavatý a jeho asistentka Lenka Černá vedli v říjnu první soustředění juniorek a vyhráli s nimi premiérový zápas proti interligovému Sokolu Písek. Tady jsou postřehy Tomáše Hlavatého k první reprezentační akci.

 

O reprezentaci...
Jako první bych chtěl poděkovat za možnost vést českou juniorskou reprezentaci. A mohu slíbit, že s celým realizačním uděláme vše proto, aby se děvčata posouvala výkonnostně dopředu.

 

O česti...
Mohu prozradit, že vést národní tým jiné náš rodné země je velmi specifické, ale musím přiznat, že je to příjemný pocit a pro mě také čest.

 

O nominovaných...
Jsem rád, že každá hráčka, kterou jsme nominovali, tak pozvání na soustředění přijala, přestože se u některých objevila drobná zranění.

 

O poznání...
Cílem soustředění bylo, abychom se všichni vzájemně poznali, abychom věděli, kdo s kým bude nyní pracovat. Aby hráčky pochopili naše myšlení, aby zjistili, jakým způsobem realizační tým pracuje a abychom se vyladili na jednu notu. Jenom tak totiž může splnit naše cíle.

 

O atmosféře...
Při soustředění jsme se snažili vytvořit pozitivní a příjemnou atmosféru pro hráčky. Ono se pak lépe pracuje. A věřím, myslím, že se nám to podařilo.

 

O hráčkách...
Musím hráčky pochválit za fakt svědomitou a tvrdou práci. Potěšilo mě, že děvčata trénovala s maximální koncentrací a věřím, že si ze soustředění odnesla pocit, že se na to další, pokud dostanou pozvánku, budou těšit.

 

O spolupráci s kluby...
Musím také poděkovat zástupcům klubů. Za to, že hráčky uvolnili přes nějaké drobné šrámy. A pak také samozřejmě oddílovým trenérům za jejich práci, protože bez nich a bez ní my bychom neměli z čeho vybírat. My jsme jako reprezentace jen vrcholem pyramidy, ta podstatná práce se odehrává v klubech. Proto se budu snažit s kolegy spolupracovat, být s nimi v kontaktu a svými postřehy přispět k dalšími rozvoji mladých hráček. Vím, o čem mluvím, protože také působím v klubu (pozn. DHC Slavia Praha).

 

O budoucnosti...
Myslím, že jedině pokud budeme společně pracovat na klubové i reprezentační úrovni, můžeme vychovat a připravit mladé a talentované hráčky pro seniorský A-tým, který je výkladní skříní svazu, ale i házené jaké celku.