2020 Women´s EHF EURO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

17. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HC ROBE Zubří - Pepino SKP Frýdek-Místek
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
6.11.2014 otevřeno: 1147 x

Trenér juniorů Petr Babák: Chybí nám konfrontace s mezinárodním soupeřem

Junioři absolvovali v minulém týdnu během reprezentační pauzy několika denní soustředění v Hustopečích. Toto soustředění bylo zaměřeno na zapracování nových hráčů. Tým celkem absolvoval osm tréninkových jednotek a dvě přípravná utkání.

 

Soustředění a především dvě přípravná utkání byla náhradou za plánovaný turnaj v Rakousku, na který náš tým nakonec nebyl pozván. Trenér Petr Babák se tak zaměřil se svými svěřenci především na zapracování nových hráčů. „Nově byli pozváni dva brankáři Šimon Rada a Jiří Chaloupka, do pole nám přibyla pravá spojka Radek Doležel a Dieudonné Mubenzen,“ jmenoval tyto nové posily trenér Babák. „Po delší pauze jsme znovu měli možnost vyzkoušet útočné kombinace a dále jsme se zaměřili na zlepšování obrany 1:5. Celkem jsme odtrénovali osm tréninkových jednotek a sehráli jsme tři přípravná utkání,“ řekl k programu srazu Babák.

Na rozdíl od trenéra Libora Hrabala byl s přístupem svých svěřenců zkušený trenér extraligového Jičína spokojený. „Přístup hráčů byl dobří, bohužel jsme ale zase nebyli kompletní. Chyběli nám Kasal, Reček a Poloz, nevyhnula se nám ani zranění, která přibrzdila Mubenzena, Čurdu a Doležela,“ zmínil Babák. „S výkonem hráčů jsme na rozdíl od jejich přístupu spokojený už méně. Trápí nás koncovka, jen proti Zlínu jsme zahodili devět jasných brankových příležitostí a k tomu jsme sedmkrát nastřelili tyč. Naše produktivita byla špatná. Vázne nám i souhra dvojic v obraně i útoku. Hlavně v obraně nám pak chybí výrazná postava, která by dokázala řídit obrannou činnost,“ ohlédl se za výkony v utkání Babák.

 

Tým juniorů v loňské sezóně.| Foto: Robert Grim

 

Soustředění však pro tým bylo jednoznačným přínosem, ukázalo především věci, na kterých bude družstvo dále pracovat. „Po delší pauze jsme mohli být opět společně a vyzkoušeli jsme nové hráče. Vše co jsme měli naplánováno, jsme splnili. Bohužel nám ale opět chyběla konfrontace s mezinárodním soupeřem,“ zhodnotil soustředění zkušený trenér.

Příště se junioři sejdou na konci prosince, kdy na soustředění absolvují utkání proti Slovensku a Zubří a potom se rozjedou k silvestrovským oslavám. Znovu se pak sejdou již 4. ledna, o tři dny později pak odcestují na turnaj do Polska.

 

Výsledky přípravných utkání

Junioři ČR - KP Brno 36:35 (13:18)

Sestava a branky: Rada, Chaloupka - Mubenzem 5, Jeníček 5, Mlotek 4, Doležel 4, Zbořil 3, Melichar 3, Václav 3, Zahradníček 2, Douda 2, Paululik 2, Čurda 1, Fulnek 1, Miľko 1, MynářJunioři ČR – HC Zlín 22:32 (12:16)

Sestava a branky: Rada, Chaloupka – Reček 4, Mlotek 3, Douda 3, Jeníček 2, Paululik 2, Fulnek 2, Václav 2, Zbořil 1, Melichar 1, Doležel 1, Mynář 1, Čurda, Zahradníček, Miľko