2020 Women´s EHF EURO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

20. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Talent M.A.T. Plzeň - HCB Karviná
03. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
17. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HC ROBE Zubří - Pepino SKP Frýdek-Místek
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
21.11.2014 otevřeno: 1867 x

Češi by měli hrát s Islandem, svaz zvažuje odvolání či protest

Vedení Českého svazu házené hodlá počkat na pondělní oficiální informaci od Mezinárodní házenkářské federace (IHF) o doplnění Islandu do „české“ skupiny na lednovém mistrovství světa v Kataru a následně zváží možné kroky. Manažer reprezentací Karel Nocar nevyloučil odvolání či dokonce protest.

 

Island se dostal k Alžírsku, Česku, Egyptu, Francii a Švédsku do skupiny C šampionátu v Kataru po dnešním zasedání Rady IHF v německém Herzogenaurachu. Ta nahrazovala původního českého soupeře Spojené arabské emiráty. Ve skupině D místo Bahrajnu budé hrát Saudská Arábie. Dva arabské státy z Perského zálivu se před dvěma týdny z MS v Kataru samy odhlásily. Zástupci Spojených arabských emirátů uvedli jako důvod nedostatečnou sportovní připravenost, Bahrajňané to nijak nespecifikovali. Některé zdroje hovoří o politických důvodech.

 

„Pro nás je to nepochopitelné rozhodnutí, které zavání ostudou. Jedná se již o čtvrtou změnu a to pouhých 55 dnů před začátkem mistrovství světa,“ uvedl pro oficiální internetové stránky Českého svazu házené jeho generální sekretář Radek Bendl a doplnil: „Hned v pondělí se budeme ptát, předpokládám, že i s ostatními státy naší skupiny, proč takto a na základě jakých pravidel IHF určila Island. Argument je logický. Pokud se odhlásily dva asijské státy, proč tedy IHF nevzala dva asijské náhradníky.“

 

Podle Bendla je též zvláštní, že IHF jednala o vyřazení, když Bahrajn i Spojené arabské emiráty své odstoupení po týdnu stáhly.
Manažer českých reprezentací Karel Nocar již shání informace, jaké kroky Český svaz házené může proti zvláštnímu rozhodnutí podniknout. „Ale nejprve musíme mít v ruce oficiální stanovisko IHF a toho se zřejmě dočkáme v pondělí. Pak budeme moci zvažovat, jaké máme možnosti, ať už odvolání či protest,“ uvedl Nocar, který výsledek jednání Rady IHF tvrdě kritizuje: „Chování IHF je pro mě netransparentní, nechápu nekonsistentní přístup v dosazování týmů a vše toto je ostuda házené jako celku.“

 

Mistrovství světa začíná 15. ledna 2015, hraje se v katarském hlavním města Dauhá. Češi na něm postupně od 16. ledna obden utkají s Francií, Švédskem, Egyptem, nově pravděpodobně s Islandem a Alžírskem. První čtyři týmy z každé ze čtyř skupin postupují do play-off.