2020 Women´s EHF EURO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

03. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
17. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HC ROBE Zubří - Pepino SKP Frýdek-Místek
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
21.12.2014 otevřeno: 1262 x

Dorostenky se poměřily s Polskem, dvakrát mu oplatily turnajovou porážku

Nejmladší český reprezentační výběr porazil v sobotu a v neděli ve dvou přátelských mezistátních zápasech výběr Polska. DOPLNĚNO HODNOCENÍ TRENÉRA JANA SALAČE.

 


Mladé házenkářky absolvovaly o čtvrtém adventním víkendu třídenní soustředění, v jehož závěru se dvakrát střetly s házenkářkami Polska. Měly jim co oplácet, při prvním mezinárodním představení mladého reprezentačního výběru Češky Polskám podlehly poměrem 29:35. V Břvích, kde se soustředění konalo, české reprezentantky soupeřkám porážku z turnaje v Maďarsku oplatily hned dvakrát. Poprvé zvítězily o osm, podruhé o šest branek. Nejlepšími střeleckými výkony se prezentovaly hráčky Mizerová, Kovářová, Šustková a Galušková.

 

„V rámci čtyřdenní akce jsme absolvovali pět tréninkových jednotek. Cílem bylo rozvinutí našich dovedností v obranném systému 1:2:3 se zaměřením přebírání pivota a zabíhajícího křídla a také na obranu hru v početní výhodě i nevýhodě. V útoku jsme nejvíce zapracovali na útočných kombinacích, které jsme se učili na předchozích srazech a k nim jsme přidali dvě nové. Kromě kombinací při stejném počtu hráčů jsme se v jedné tréninkové jednotce zaměřili na nácvik útočné hry v početní nevýhodně a také v početní výhodně. V prvních trénincích se hráčky teprve rozkoukávaly, páteční a sobotní jednotky už ale byly co do nasazení hráček stoprocentní,“ komentoval náplň tréninku trenér Jan Salač. Volného času týmu příliš nezbylo, a tak nedošlo ani na plánované teambuildinogvé aktivity. „Pro děvčata jsme alespoň připravili předčasný vánočně-novoroční ohňostroj,“ řekl kouč.

 

Dvě měření s Polskem, tedy s kvalitním týmem, který se pravděpodobně kvalifikuje na ME v Makedonii, poskytla družstvu ideální zpětnou vazbu. „Ukázala nám, jaký pokrok jsme udělali od letního turnaje v Maďarsku, kde jsme se se stejným soupeřem již utkali. Jsme rádi, že jsme mohli vyzkoušet další hráčky ze širšího výběru reprezentace. Nováčkem pro tento sraz byla Klausová, která se velmi dobře zapojila do hry družstva a velmi příjemně překvapila. Stejně tak lze mluvit i o brankářce Sedlákové a spojce Mizerové. Poslední ze čtyřky nováčků byla křídelnice Eiseltová,“ vyjmenoval Salač.

 

Jolana Mizerová patřila ke střeleckým oporám týmu. | Foto: Robert Grim


„Celkově jsme s posledním letošním srazem spokojeni, udělali jsme další krok ke zlepšení naší hry v obraně a věříme, že se nám povedlo přidat některé nové návyky našim hráčkám. Další možnost srovnání budeme mít v polovině ledna, kdy po srazu v Břvích odjíždíme do Švýcarska na třídenní turnaj, kde se setkáme s reprezentací Německa, Švýcarska a výběrem regionu Zug. Tento turnaj již směřuje ke kvalifikaci na mistrovství Evropy, které budeme hrát v březnu na Faerských ostrovech. Do Švýcarska pojedeme opět s drobnými změnami v týmu, šanci dostanou minimálně dvě nové hráčky a do družstva se po výpadku zařadí některé hráčky, které již minimálně jeden sraz absolvovaly,“ naznačil další program družstva trenér.

 

Během krátkého soustředění se na pozvání trenéra Salače sjeli do Břví i trenéři, kteří se dlouhodobě a systematicky ve svých klubech věnují práci s mládeží. „Myslím, že do budoucna budou mít tyto neoficiální srazy místo při každé akci reprezentačního družstva a že bude jen a jen ku prospěchu růstu výkonnosti všech hráček. Ať už se jedná o zdokonalení kondiční přípravy, na kterou není při reprezentačním srazu místo, tak především o zlepšení jednotlivých herních činností jednotlivce – rychlost a techniku provedení,“ dodal závěrem Salač.
 

 

Česká republika – Polsko 28:20 (12:9), sobota 20. 12. 2014 v 18.00 hodin

Sestava a branky České republiky: Sedláková, Rybníčková, Mučková, Večeřová 3, Galušková 4, Klausová 1, Lapčíková 2, Svobodová, Eksteinová, Eiseltová 1, Novotná, Šustková 3, Kovářová 6, Brožová 1, Buchnerová 1, Konečná, Mizerová 5.
Nejlepší střelkyně Polska: Wasiková 3, Granická 3.
Sedmimetrové hody: 3/3 – 4/3. Vyloučení: 5 – 1.

 

Česká republika - Polsko 32:26 (14:12), neděle 21. 12. 2014 v 10.30 hodin

Sestava a branky České republiky: Sedláková, Rybníčková, Mučková, Večeřová 2, Galušková 2, Klausová 2, Lapčíková 3, Svobodová 2, Eksteinová, Eiseltová 1, Novotná 2, Šustková 7, Kovářová 6, Brožová 1, Buchnerová 1, Konečná, Mizerová 3.
Nejlepší střelkyně Polska: Wasiková 6, Swierczeková 4, Stoklosaová 4.
Sedmimetrové hody: 1/0 – 1/1. Vyloučení: 3 - 2.

 

Fotogalerie z utkání zde


Reprezentační výběr dorostenek na prosincovém soustředění v Břvích. | Foto: Robert Grim