2020 Women´s EHF EURO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

12. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
KH ISMM Kopřivnice - Sokol Nové Veselí
20. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Talent M.A.T. Plzeň - HCB Karviná
03. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
17. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HC ROBE Zubří - Pepino SKP Frýdek-Místek
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
28.12.2014 otevřeno: 1457 x

Petr Linhart: Nesóluji, důležitější je výsledek týmu

V obou podzimních kvalifikačních zápasech proti Francii i Makedonii byl Petr Linhart nejlepší střelcem českého týmu. Olympijským vítězů vstřelil v Chambéry osm branek, Makedoncům ve Zlíně o jednu méně. Pravá spojka Talentu M.A.T. Plzeň bojuje ode dneška na Vánočním poháru v polských Katovicích nejen o co nejlepší výsledek, ale osobně i o nominaci na mistrovství světa 2015 v Kataru. Před začátkem turnaje poskytl rozhovor oficiálním internetovým stránkám Českého svazu házené.

 

Myslíte, tušíte, že po výkonech ve Francii a proti Makedonii máte k nominaci do Kataru blízko? Či aspoň blíž?
Mohlo by to tak vypadat, ale... Spíš si myslím, že ty dva kvalifikační zápasy jsou zapomenuté a o Kataru rozhodnou až výkony na Vánočním turnaji v Katovicích.

 

Takže jste trénoval i přes svátky?
Samozřejmě. Musel jsem. Na mistrovství světa bych rád jel, pro to také musím něco udělat. Běhal jsem, byl jsem v posilovně. Navíc jsme od trenérů dostali vánoční tréninkový plán s pokyny, co máme dělat.

 

A plnil jste?
Přiznám se, že se mi o svátcích moc nechtělo, ale musel jsem. Takže ano. Všechno. Vím, že to potřebuji, že mě to udrží ve formě.

 

Potřebujete se o Vánocích hlídat, abyste nepřibral na váze?
To naštěstí nepotřebuji. Jsem hubený a nemívám s váhou problém. Ale přesto jsem nic nepřeháněl a pohyboval se v mezích tak, abych byl na turnaj v Polsku dobře připravený.

 

Řekněte otevřeně, budete v Polsku hrát víc na sebe, abyste na sebe upozornil, abyste si zajistil nominaci?
Ne, ne. Nejsem na sólování zvyklý ani z klubu. Do reprezentace se to nehodí. Takže je pro mě důležitější kolektivní výsledek, aby se dařilo týmu. Pokud to tak bude, vydělám na tom i já.

 

Jak vás trenéři na soupeře připravili?
Dostali jsme od nich videoanalýzy přes Dartfish, víme, co soupeři hrají. Otázkou ovšem je, v jakých přijedou po Vánocích v sestavách. Dartfish je pro nás velké plus. Každý se můžeme podívat na rozbory, kdy chceme. Trenéři nám sestříhají nejen hru soupeřů, ale i naši, ukáží nám, kde máme nedostatky, nebo co naopak děláme dobře.

 

Pomohly vám ty dva vydařené kvalifikační zápasy i psychicky?
Ano, to zvedne sebevědomí. Jen bych potřeboval, abych takové výkony podával stabilněji. I v extralize. Tam to pokaždé nebylo úplně ono.

 

Fotografie Petra Linharta od Alexe Wipfa