2020 Women´s EHF EURO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

17. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HC ROBE Zubří - Pepino SKP Frýdek-Místek
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
6.1.2015 otevřeno: 860 x

Příprava: Juniorky v první duelu podlehly Rakušankám

České juniorky do 19 let prohrály v prvním ze dvou přípravných zápasů v Rakousku s domácím výběrem 33:38. Odveta se v hornorakouském městě Tulln, vzdáleného 45 kilometrů severozápadně od Vídně, hraje ve středu sedmého ledna od 10.25 hodin v tamní sportovní hale.

Rakousko – Česko 38:33 (22:18)

Podle trenéra Tomáše Hlavatého doplatily české juniorky na špatnou obranu, v níž se dopouštěly hrubých chyb. „Přestože jsme odehráli bojovný zápas, velmi nás srážely vlastní až školácké chyby v obraně,“ uvedl Hlavatý z Tullnu a doplnil: „Když vstřelíme v utkání 33 gólů, znamená to, že útok zahrál dobře. To je skutečně velká porce. Ale když jich 38 dostaneme, ukazuje to, že obrana nestíhala.“

 

Z českého týmu se nejvíce střelecky prosadila Kamila Kordovská ze Slavie Praha, která vstřelila osm gólů. Pět jich přidala Anna Franková ze Sokola Kobylisy II. Nejlepší střelkyní zápasu byla domácí Ines Ivancoková s jedenácti zásahy.

 

Trenérský tandem Tomáš Hlavatý – Lenka Černá poslal do hry všech šestnáct hráček, které ke dvouzápasové zkoušce přivezli. „To mě těší, protože právě takové zápasy jsou od toho, abychom na mezinárodní scéně hráčky testovali,“ poznamenal Hlavatý. „Nechci nikoho vyzdvihovat, ale ani zatracovat. Ano, některé hráčky mě mile překvapily, jiné naopak negativně. S tím se musíme vyrovnat. Večer si to rozebereme a věřím, že se nám podaří lépe připravit na středeční odvetu,“ dodal dále Hlavatý.

 

Právě na obranu se chce zaměřit Hlavatý při druhém vystoupení v Rakousku. „Víme, že obranná činnost nebyla taková, jaká by měla být. Jako by se hráčky bály kontaktu, chyběla agresivita. A na to všechno se chceme zaměřit a přijít v odvetě s jiným pojetím,“ uzavřel Tomáš Hlavatý. slovenský kouč ve službách českých juniorek a také Slavie Praha.

 

Sestava a branky Česka: Neubergerová, Smolová – Kordovská 8, Franková 5, Kratochvílová 4, Kříčková, Chlupová, Kolářová po 3, Fryčáková, Dragounová po 2, Zachová, Pešková, Míšová po 1, Gärtnerová, Varmužová, Hurychová. Trenéři: Tomáš Hlavatý, Lenka Černá.

Rozhodčí: Bolic, Hurich (oba Rak.). Sedmimetrové hody: 4/3 – 2/1. Vyloučení: 2:3. Diváci: 500.

 

 

Nominace českých juniorek na zápasy v Rakousku

(7. ledna od 10.25 hodin; Liese Prokop-Platz 1, 3430 Tulln)

Brankářky: Kristína Neubergerová (Slavia Praha), Karolína Smolová (Baník Most).

Spojky: Eliška Dragounová (SVŠ Plzeň), Natálie Gartnerová (obě HC Zlín), Kamila Kordovská, Michaela Pešková (obě Slavia Praha), Markéta Hurychová, Jana Kratochvílová (obě Zora Olomouc).

Křídla: Dominika Zachová (Baník Most), Vendula Fryčáková (Zora Olomouc), Anna Franková (Sokol Kobylisy II), Michaela Kolářová (HC Zlín), Jana Chlupová (Slavia Praha)

Pivotky: Monika Kříčková (HC Zlín), Adriana Míšová (Zora Olomouc), Nikola Varmužová (Sokol Poruba).

 

Program juniorek v Rakousku

Středa 7. ledna 2015

8.00 hodin: Snídaně – hotel Römerhof

9.50 hodin: Rozcvičení – hala Tulln

10.25 hodin: Zápas Rakousko – Česko

12.30 hodin: Oběd – hotel Römerhof

13.00 hodin: Vyklizení pokojů

13.30: Odjezd zpět do Česka