2020 Women´s EHF EURO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

17. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HC ROBE Zubří - Pepino SKP Frýdek-Místek
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
15.1.2015 otevřeno: 1404 x

Jurka: Proti Francouzům nemusí stačit ani 100 procent

Miroslav Jurka je jediným českým hráčem, který momentálně působí ve francouzské nejvyšší soutěži. Měl by mít tedy největší přehled o soupeři, na kterého v pátek od 19.00 hodin českého času se svými spoluhráči narazí. Co o něm pravé křídlo celku St. Raphaël VAR HB ví?

 

Francie je zřejmě nejtěžší tým, který mohli Češi na začátek šampionátu potkat. Co na ně může platit?

Musíme zahrát každý na sto procent svých možností a ani to nemusí stačit. Francouzi s takovým kádrem, který tu mají, myslí jen na to, že jsou favorité. A myslím, že to na tomto mistrovství potvrdí.

 

Jak moc se na výkonu týmu může projet případná neúčast Filipa Jíchy?

Nevím teď přesně, jak na tom je. Snad se dá do pořádku. Pokud ne, musíme to co nejlépe odehrát bez něj. Pro nás ale budou důležitější zápasy proti Egyptu, Alžírsku a Islandu.

 

S Francouzi jste se utkali před dvěma a půl měsíci v Chambéry při evropské kvalifikaci. V čem bude páteční zápas na MS v Kataru jiný?

Tehdy v říjnu nám chybělo hodně hráčů. Navíc jsme neměli moc času na sehrání. Přesto jsme odehráli slušný zápas. Teď k nám přibyli kluci z bundesligy, snad to bude z naší strany lepší.

 

Mohla složitější cestování do netradiční házenkářské destinace nějak ovlivnit vaši přípravu?

To snad ani ne. I když cesta byla náročná, ale pohodlná. Předpokládám, že žádné komplikace před zápasem proti Francii už nenastanou. S novým prostředím jsme se srovnali.

 

Cítíte, že jste v jednom z nejbohatších států na světě?

Je to neskutečné! Nikdy jsem tu nebyl. Vidím to poprvé v životě a nestačím se divit. Všechno je dobře zařízené, prostě luxus.

 

Takže českou výpravu na rozdíl od jiných nepotkávají nepříjemnosti?

Akorát nám zkrátili jeden trénink. Menší problémy jsou. Zjistili jsme po příletu, že jsou tady jiné zásuvky. Ale určitě jsme na tom lépe než Chorvati. Ty prý zapomněli vyzvednout na letišti. 

 

"Vyfoť nás ve výskoku!" Miroslav Jurka a Jakub Hrstka před halou Duhail po tréninku českého výběru. | Foto: Pavel Lebeda/chf.cz

 

Horní foto: Alžběta Vejrostová/chf.cz