2020 Women´s EHF EURO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

05. 11. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Cement Hranice - Pepino SKP Frýdek-Místek
12. 11. 2019 20:05 hod. ČT Sport
KH ISMM Kopřivnice - Sokol Nové Veselí
20. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Talent M.A.T. Plzeň - HCB Karviná
03. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
16.1.2015 otevřeno: 1319 x

VIDEOROZHOVOR: Pavel Horák dodal hráčům energii, říká trenér Daniel Kubeš

Sestava se prakticky nezměnila. Znovu chyběl i Filip Jícha. Přesto prohráli čeští házenkáři v souboji s Francií dnes v Kataru pouze o tři branky, zatímco v Chambery na podzim o šestnáct. Jak hodnotí výkon českého týmu jeho trenér Daniel Kubeš? DOPLNĚN VIDEOROZHOVOR.

 

Považujete prohru o tři branky s Francii za slušný výsledek?
Prohráli jsme, ale s druhou půlkou jsem spokojený. Hráli jsme s velkou chutí, to bylo rozhodně pozitivní. V prvním jsme byli zakřiknutí, v útoku jsme ztráceli míče, dělali taktické chyby a střely, co jsme vyslali na branku, nebyly dostatečně kvalitní na to, aby z nich byly góly. Po přestávce jsme měli šanci udělat to ještě dramatičtější, ale to se nám nepodařilo.

Co jste si řekli o přestávce v šantě?
Řekli jsme si chyby, které jsme udělali a pojmenovali jsme nedostatky v naší hře. Ve druhé půli se nám podařilo to zlepšit. Co mě mrzí, jsou dvouminutové tresty. To byla věc, která nás hodně zbrzdila, to bylo určitě negativní.

Na podzim jste s Francií prohráli o šestnáct branek.
Cítím, že tým je jiný, přesto by bylo hrozně jednoduché říct, že je to naše zásluha a já s Honzou Filipem jsme za dva měsíce tým o tolik zvedli. Kluci si zaslouží absolutorium za to, kolik do zápasu investovali. Budeme tak hrát každý další utkání. Doufám.

Nikola Karabatič ukázal znovu svou kvalitu.
Podle mě s pivotem drželi Francii nad vodou. Byl rozhodujícím hráčem z hlediska útoku. Je to vynikající hráč, umí všechno, střílet, přihrávat, řídit hru, organizovat, motivovat. Je výjimečný.

Co říkáte na výkon Pavla Horáka, na kterého padl kvůli absenci Filipa Jíchy velký minutový příděl?
Takhle si to nějak představuju v obraně i v útoku, hrál velmi dobře. Pomohl nám v druhé půli, kdy dal několik branek za sebou. Dodal ostatním hráčům energii, kterou potřebovali k tomu, aby podali maximální výkon. Totéž platí i pro Romana Bečváře a Ondru Zdráhalu, kluci střední generace nám hrozně pomohli.

V hale vám fandila i skupinka českých fanoušků. Potěšila vás jejich podpora, byť přes hlasitou masu Francouzů nebyli příliš slyšet?
Jsem nadšený, že tady byli a jsem rád, že jsme jim nabídli takový výkon. Atmosféra byla hezká, daleko lepší než v zápase před námi, zvlášť díky fanouškům Francie. Myslím, že to byl v zásadě hezký zápas.

Přestože je krátce po zápase proti Francii, už se vám v hlavě "honí"  Švédsko?
Ještě jsem na ně vůbec nemyslel. Ani vteřinu.

 

Foto: Pavel Lebeda/chf.cz

 

Videorozhovor sledujte zde