2020 Women´s EHF EURO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

05. 11. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Cement Hranice - Pepino SKP Frýdek-Místek
12. 11. 2019 20:05 hod. ČT Sport
KH ISMM Kopřivnice - Sokol Nové Veselí
20. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Talent M.A.T. Plzeň - HCB Karviná
03. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
17.1.2015 otevřeno: 1485 x

Zdravotní stav Filipa Jíchy se po zažívacích problémech zlepšuje

Čeští házenkáři se na mistrovství světa v katarském Dauhá musejí obejít i ve druhém zápase proti Švédsku bez Filipa Jíchy. Kapitána českého mužstva a nejlepšího házenkáře světa 2010 nepustí do hry ani v neděli od 19.00 hodin SEČ přetrvávající střevní potíže a zvýšená teplota. Petr Holub v sobotu v Dauhá oznámil, že Jíchův zdravotní stav se lepší.

 

Holub označil Jíchovu situaci za svízelnou, protože mu na střevní potíže nezabraly léky. „Ke střevním potížím se však přidala i horečka, takže jsme to řešili léky dovezenými z Česka. Teploty jsme zvládli, zažívací potíže po dvou dnech také. Ale později se problémy vrátily ještě ve větší míře, takže jsme změnili medikaci,“ vysvětlil doktor týmu Petr Holub. 

 

Kvůli žaludečním nepříjemnostem a dehydrataci „ztratil“ Jícha až sedm kilogramů. „Dostal se na historicky nejnižší váhu za poslední roky,“ hlásil s nadsázkou Holub a doplnil: „Filipovi nyní velmi pomohl dvanácti hodinový spánek, po němž se cítí lépe.“

 

 

Lékař vyloučil, že by Jícha mohl nastoupit v nedělním duelu se Švédy. „To v žádném případě. Budeme bojovat dál, aby byl připravený pro další část mistrovství,“ uvedl Holub.

 

Aby realizační tým ochránil zbytek mužstva, sáhl k nutným hygienicko-stravovacím opatřením. Brankář Petr Štochl se od Jíchy odstěhoval, dostal samostatný pokoj. „U Filipa, ale vlastně i u všech ostatních jsme nyní opatrnější na stravování a zacházení s místní vodou. Povinně si čistíme zuby pouze z balené vody. Jablka myjeme také pouze v balené vodě, stejně jako připravujeme kávu,“ poznamenal doktor českého celku Petr Holub.

 

 

Lékař českého týmu Petr Holub ve své "ordinaci" ve 33. patře hotelu Intercontinetal City v Dauhá. | Foto: Pavel Lebeda/chf.cz