2020 Women´s EHF EURO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

05. 11. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Cement Hranice - Pepino SKP Frýdek-Místek
12. 11. 2019 20:05 hod. ČT Sport
KH ISMM Kopřivnice - Sokol Nové Veselí
20. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Talent M.A.T. Plzeň - HCB Karviná
03. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
20.1.2015 otevřeno: 1352 x

Schází nám sebevědomí, říká po zápase s Egyptem Ondřej Zdráhala

Čeští házenkáři prohráli na MS v Kataru už třetí utkání. Ondřej Zdráhala proměnil dva ze tří svých sedmimetrových hodů, jeden gól přidal ze hry. "Máme obrovské rezervy. Myslím, že můžeme hrát daleko líp," řekl po zápase český kanonýr.

 

V čem byl problém? Porazily nás neproměněné příležitosti?
Bylo toho asi víc. Neproměněné šance jsou spojité nádoby, nedali jsme toho ale spoustu, i trháky. Udělali jsme nějaké chyby a v závěru jsme to nezvládli. Dnes byla v hale nejlepší atmosféra, co jsem tady zažil. Ve druhém poločase byly plné tribuny. Bohužel Egypťanů.

 

Devětkrát jste hráli přesilovku. Ani tehdy se ale nedařilo dotáhnout soupeře.
Myslím, že tentokrát jsme zvládli přesilovky v útoku, ale bohužel jsme zbytečné dostávali. Možná i to nás stálo vítězství.

 

Jak vidíte české šance na postup?
Postup není úplně ztracený. Teoretická šance tu pořád je, ale bude to těžké. Musíme zabojovat proti Islandu a samozřejmě vyhrát s Alžírskem.

 

Jak vidíte příštího soupeře, tým Islandu?
Myslím, že nehrají úplně v top formě, ale pořád je to velice kvalitní mančaft. Myslím, že v naší skupině je to třetí nejsilnější tým.

 

Které momenty byly pro vývoj zápasu klíčové? Mohla to být ta neproměněná sedmička?
Myslím si, že po té sedmičce nám ještě neutekli. Nevím, je to těžké hned po zápase říkat, kde se to zlomilo. Trenéři to zanalyzují a řeknou nám svůj názor na to, kde jsme to ztratili.

 

A co ta sedmička?
Dvakrát jsem to dal na přetah, viděl jsem na něm, že si není jistý. Šel dolů, vůbec si to nedokážu vysvětlit. Ještě nikdo mi takhle sedmičku nechytil, tu ruku snad zapomněl. Viděl jsem horní část branky úplně odkrytou a najednou tam byla ruka. Z mojí strany jsem to hodil nejlíp, jak jsem mohl.

 

Jak na vás působila bouřlivá atmosféra v hale?
Soupeři samozřejmě pomohla, ale jakmile jsme se dotáhli, fanoušci ztichli. Věděli jsme, že pokud budou vepředu góly, bude to těžké a fanoušci je poženou. Naše šance byla, že se jim urveme na dva tři góly a oni ztratí sebevědomí. Mančaft Egypta je buď nahoře, nebo dole. A oni byli ve druhé půli nahoře.

 

Vy jste byli někdy nahoře?
Povedlo se nám to na začátku po přestávce, kdy jsme to během dvou minut stáhli na remízu, bohužel se pak dostali nahoru a spadlo jim tam úplně všechno.

 

Hraje tým svoje maximum?
Máme obrovské rezervy. Myslím, že můžeme hrát daleko líp. Bohužel je to i o sebevědomí a to nám samozřejmě schází, prohráli jsme dvakrát s Němci, na turnaji 3x. Je těžké se vrátit, ale uděláme pro to všechno. Trenéři nás zase určitě dobře připraví, na Egypt to tak bylo. Signály, které jsme si nachystali na jejich vysunutou obranu, fungovaly. Musíme zabojovat.

 

Kapitán Jícha dnes konečně hrál. Pomohl?
Nemůžete se asi ptát, jestli nám pomůže jeden z nejlepších hráčů na světě. I když byl nějakou dobu zraněný a teď nemocný, je to pořád nadprůměrný hráč.
 

Foto: Pavel Lebeda/chf.cz