2020 Women´s EHF EURO
KVALIFIKACE NA ME 2020

Házená v TV

22. 02. 2020 18:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - Talent M.A.T. Plzeň
27. 02. 2020 17:00 hod. ČT Sport
Sokol Nové Veselí - KH ISMM Kopřivnice
10. 03. 2020 20:15 hod. ČT Sport
HCB Karviná - Talent M.A.T. Plzeň
14. 03. 2020 17:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HCB Karviná
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
21.1.2015 otevřeno: 1785 x

Fyzioterapeut Tahovský: Po vítězství všechno bolí míň

Čeští házenkáři mají za sebou tři náročná utkání v pěti dnech. Na velkou zátěž jsou zvyklí ze svých klubů a tréninky věnují spíše nácviku kombinací a signálů, přesto je program šampionátu pro těla házenkářů náročný a na pokoji fyzioterapeuta Petra Tahovského se dveře netrhnou.

 

 

„Kluci jsou unavení, ale z klubů jsou zvyklí být ve velkém vytížení. Po zápasech máme k dispozici bedny s ledem a kluci si do nich mohou dát odpočinout nohy. Někdo chce masáž, někdo chce být v klidu,“ popisuje pozápasovou regeneraci házenkářů fyzioterapeut českého výběru Petr Tahovský a dodává: „Po vítězství ale všechno bolí míň.“

 

 

Na jeho pokoji se čeští házenkáři schází nejen kvůli masáži či ošetření. Na ošetřovně hráči společně sledují filmy a baví se. I o jiných věcech, než je házená. Fyzioterapeut Tahovský se s doktorem Petrem Holubem snaží léčit nejen tělo ale i duši. „Nálada není dobrá, ale není ani úplně špatná. Naše situace by samozřejmě mohla být lepší, ale všichni se snaží držet hlavy nahoře a naše práce se nemění. Snažíme se klukům nachystat i nějakou zábavu,“ říká fyzioterapeut.

 

 

A hráči si u něj podávají dveře, na ošetřovně je stále plno. „Někdo posedí čtvrthodiny a jde pryč, někdo tu stráví hodinu, do toho s někým pracujeme na lehátku. Zároveň ordinuje ve stejném pokoji doktor, takže po zápase se tady někdy sejde pět mých lidí a pět kluků přijde za ním. Někdy je u nás pěkný nával,“ směje se týmový bavič. A kdo mu při povzbuzování dobré nálady sekunduje? „Pavel Horák často hodí nějaký vtípek a Martin Galia posílá jednu hlášku za druhou,“ jmenuje týmové vtipálky Tahovský.

 

Čeští házenkáři mají rádi české filmy, hlavně komedie. „Jedničkou je pořád Okresní přebor. Ten jede pořád dokola už asi dva roky. Už to můžu pouštět bez zvuku a sám dabovat,“ dodává k filmovému výběru českého výběru Tahovský.
 

Foto: Pavel Lebeda/chf.cz