2020 Women´s EHF EURO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

05. 11. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Cement Hranice - Pepino SKP Frýdek-Místek
12. 11. 2019 20:05 hod. ČT Sport
KH ISMM Kopřivnice - Sokol Nové Veselí
20. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Talent M.A.T. Plzeň - HCB Karviná
03. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
22.1.2015 otevřeno: 1182 x

Trenér Filip: Věděli jsme, že máme kvalitní brankáře. Petr chytal fantasticky!

Trenér Jan Filip po zápase nechválil jen výborného brankáře Štochla, ale i celou obranu: "Celé je to spojené. Spojovali jsme to, když se nedařilo, tak musíme i teď." Dnes čekají český tým oslavy, už zítra ráno ale začne příprava na zápas s Alžírskem.

 

 

Byl to jeden z vašich nejlepších výkonů za poslední dobu.

Ano, myslím, že určitě byl. Když se podíváme na výkon v první půli, vyšlo nám prakticky všechno, na co jsme sáhli. Měli jsme vzadu výborného Štochlíka, to byl základní kámen naší hry. Měli jsme samozřejmě v určitých fázích i štěstí, odrážely se k nám balony, dávali jsme lehké góly. Ale takhle nějak si to člověk představuje.

 

A ve druhé půli?

Věděli jsme, že soupeř ani ve druhém poločase nesloží zbraně a udělají maximum, bylo důležité, že jsme náskok drželi a myslím, že nejmíň to bylo o sedm branek. Na týmu bylo strašně vidět, jak hrozně kluci chtěli. Věděli jsme, že je to pro nás poslední šance se udržet ve hře. Když má někdo poslední šanci, musí pro to udělat maximum.

 

Co dnes bylo jinak?

Už předtím hráli kluci s odhodláním, ale dnes se možná víc uvolnili. V takovém zápase, kdy jsme od začátku vedli, je to jednodušší. Jak se zvyšoval náskok, rostlo i sebevědomí. Dali jsme si cíl, že vyhrajeme i druhý poločas. I to jsme splnili, i když těsně. :-) 

 

Jak vidíte pro český tým rozhodující zápas mezi Islandem a Egyptem?

Nevím, to je strašně těžké, Islanďani se vzpamatují, stejně jako se vzpamatovali z první porážky. Egypt hraje dobře, výsledek je otevřený. Musíme se koukat na sebe, dneska si to můžeme večer užít a od zítřka začne příprava na Alžírsko.

 

Dnes tým skvěle podržel brankář Štochl. Zaslouží si pochvalu?

Všechno je to spojené s obranou. Spojovali jsme to i předtím, i když to nebylo ono a prohrávali jsme. Teď to musíme udělat taky. Věděli jsme, že přijít to musí, že máme kvalitní brankáře. Petr zachytal fantasticky. Věděli jsme, že k tomu, abychom vyhráli takové zápasy, potřebujeme takový výkon brankáře. A ten dneska přišel.

 

Kolik minut na hřišti odehrál Filip Jícha? Dnes byl opravdu vytížený.

Nevím, dneska asi 61 minut. Byl výborný. Po takovém utkání nemám ani víc co říct.

 

Foto: Pavel Lebeda/chf.cz