EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
24.1.2015 otevřeno: 1027 x

Trenér Kubeš ani dodatečně nelituje prohry s Egyptem

Trenér českého týmu Daniel Kubeš je rád, že tým splnil to, co s kolegou Janem Filipem slíbili. Že porazí Alžírsko, přestože již před zápasem věděli, že nemohou postoupit do osmifinále I proto šlo o těžší utkání. než by se čekalo. Především po psychické stránce.

„Převažuje dobrý pocit ze zápasu. Vyhlásil jsem slib za Honzu i hráče, že porazíme Alžírsko, a jsem rád, že jsme ho splnili,“ říkal po jasné výhře 36:20 Kubeš a doplnil: „Nemohli jsme ovlivnit, co se stalo v zápase Island-Egypt. Od začátku jsme říkali hráčům, že se musíme soustředit na sebe. Příprava na Alžírsko byla stejná jako před každým jiným zápasem, bez ohledu na okolnosti.“

 

Kubeš odmítl, že by dodatečně litoval nevydařeného utkání s Egyptem, který Češi prohráli a zavřeli si dveře do play-off. „Takhle to nevnímám. Island uhrál bod s Francií, který nám chyběl. Mrzí nás, že jsme nepostoupili, ale nejde to shodit na jeden zápas, žádný tým nebyl schopný odehrát všechny zápasy na 100 procent. Nehledáme výmluvu,“ řekl jasně Kubeš.

 

Vývoj turnaje mu prý ukazuje, že mužstvo vyrazilo správným směrem. „Teď jdeme po správné cestě. Když budeme hrát jako v posledních dvou zápasech, máme šanci, i proti ‚odpadlíkům‘ chceme dál sbírat zkušenosti a posunout se o kousek dál, od toho jsme tady,“ poznamenal Kubeš.

 

Poslední dva duely na šampionátu sehrají Češi o Prezidentský pohár. V pondělí proti Rusku, v úterý proti jednomu z dvojice Bělorusko – Bosna a Hercegovina. „Možná fanouškům přijde Prezidentský pohár trapný, ale pro nás je důležité, že máme před sebou dva zápasy se silnými soupeři, shodou okolností oba z Evropy, což je pro nás dobré s ohledem na probíhající kvalifikaci mistrovství Evropy 2016,“ uzavřel Kubeš.