2020 Women´s EHF EURO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

12. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
KH ISMM Kopřivnice - Sokol Nové Veselí
20. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Talent M.A.T. Plzeň - HCB Karviná
03. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
17. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HC ROBE Zubří - Pepino SKP Frýdek-Místek
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
26.1.2015 otevřeno: 1571 x

Češi dnes začnou bojovat o Prezidentský pohár, narazí na Rusy

Češí reprezentanti vstoupí dnes od 17.00 hodin SEČ do prvního ze dvou soubojů o Prezidentský pohár na mistrovství světa v Kataru. Tým trenérů jana Filipa a Daniela Kubeše se utká s Rusy. Zápas nevysílá žádná česká televize, sledovat ho můžete na stránkách www.onlajny.com. Pokud by Češi zvítězili, hráli by zítra ve stejný čas proti lepšímu z dvojice Bělorusko - Bosna a Hercegovina o konečné 17. místo, za které se "bere" onen Prezidentský pohár. Při případné porážce by hráli o 19. místo s poraženým ze zmíněné dvojice.

 

Motivaci do dalších zápasů Češi hledat nemusí. Prezidentský pohár v české házenkářské vitríně chybí a současný reprezentační tým by ho tam rád přidal. I když ví, že Rusko bude těžkým soupeřem. „Můžeme to nazvat turnaj odpadlíků, ale pořád se tady hraje o Prezidentský pohár. Kdy jsme naposledy nějaký pohár vyhráli, to si ani nepamatuji. Musí to být pro nás motivace. Budou to zápasy proti kvalitním týmům a pro naši budoucnost nám dají jistě víc, než zápas s Alžírskem,“ zdůraznil Filip. 

 

Základním stavebním kamenem týmu by měl být i v tomto utkání brankář Štochl, žádná další zranění kromě již dříve avizovaného poranění nohy Jiřího Motla tým netrápí. Zkušenosti i nadále sbírají hlavně mladí hráči, kteří poprvé v kariéře dostali tak velkou příležitost předvést se na mezinárodní scéně. „Tomáš Babák je na druhém mistrovství, ale tady poprvé má klíčovou roli. Petr Linhart je na prvním šampionátu. Pro kluky je to jiný svět, najednou hrají proti hráčům, které nikdy nepotkali. Je rozdíl hrát pár minut a půl zápasu. Teď z nich to napětí konečně spadlo, je tam vidět ohromný posun a to patří k jejich vývoji. Každý si tím musí projít. Je dobře, když to má vzestupnou tendenci a teď tento trend musíme v dalších dvou zápasech potvrdit,“ dodal český kouč.

 

V nadcházejících zápasech by chtěl vidět u týmu stejné nasazení, jako v posledních dvou utkáních v základní skupině: „Chtěl bych, abychom si udrželi chuť a nadšení z předchozích zápasů. Abychom věci, které můžeme změnit hned, opravdu změnili a pokusili se k tomu přidat něco navíc,“ uzavřel trenér.

 

Videorozhovor s trenérm Janem Filipem najdete zde

 

Trenér Jan Filip hovoří s českými novináři. | Foto: Pavel Lebeda/chf.cz