2020 Women´s EHF EURO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

05. 11. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Cement Hranice - Pepino SKP Frýdek-Místek
12. 11. 2019 20:05 hod. ČT Sport
KH ISMM Kopřivnice - Sokol Nové Veselí
20. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Talent M.A.T. Plzeň - HCB Karviná
03. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
26.1.2015 otevřeno: 1028 x

Výhra nad Rusy dodává sebevědomí, říká Ondřej Zdráhala

Důležité vítězství vybojovali čeští házenkáři v pondělním souboji na mistrovství světa v Kataru. Osmi góly k výhře přispěl kanonýr Ondřej Zdráhala a říká: "Bylo těžké překousnout zklamání, ale tým našel motivaci."

 

Čeští házenkáři udělali první ze dvou těžkých kroků k zisku Prezidentského poháru, trofeje útěchy. Ondřej Zdráhala nastřílel za záda ruského brankáře Bogdanova osm střel a byl nejlepším střelcem českého výběru v tomto důležitém utkání. V celkovém součtu zatím v Kataru nastřílel jen o gól méně než kapitán Flip Jícha. Zklamání z toho, že tým nepostoupil do osmifinále v něm stále je, těší ho ale dnešní výhra. „Pro každého bylo docela těžké překousnout zklamání z toho, že nejsme v osmifinále, i když jsme vyhráli dvě utkání ve skupině. Celý tým ale našel motivaci. Chceme Prezidentský pohár získat a udělali jsme k tomu první krok,“ řekl bezprostředně po utkání Zdráhala.

 

Český kanonýr pochválil i výkon soupeře. Rusové podle něj měli úplně stejnou motivaci a o vítězství se prali. „Rusové také neuspěli ve skupině, což je pro ně malér. Z jejich odhodlání na hřišti bylo vidět, že to rovněž vzali tak, že trofej, o kterou se teď hraje, může být útěchou i pro ně. Snažili se hrát hodně rychle, my jsme jim dobře čelili. Chtěli jsme potvrdit trend zlepšení a jsem rád za vítězství,“ zdůraznil český kanonýr.

 

Ruský tým vypadl z vůbec nejtěžší základní skupiny na šampionátu, o to cennější česká výhra nad silným celkem je. „Asi je pro všechny docela překvapení, že tady o sedmnácté místo hrajeme zrovna proti takhle silnému soupeři. Jsme rádi za takový těžký zápas, výhra nad Rusy dodává to sebevědomí,“ přiznal Zdráhala.

 

Lituje jen nevydařené pasáže ve druhém poločasu, kdy Češi ztratili pětibrankové vedení a dopustili tak závěrečné drama. „Šli jsme si za vítězstvím, během druhé půle jsme vedli až o pět gólů, jenže jsme nakupili značné množství technických chyb. Tam přišla kritická chvíle. Koncovka byla o tom, kdo bude trpělivější a bude si hrát to svoje. Hodně pomohly Štochlovy zákroky. Rozhodlo se v posledních šesti minutách, bylo tam z naší strany víc klidu,“ popsal druhou půli druhý nejlepší český střelec na šampionátu.
 

 

Videorozhovor s Ondřejem Zdráhalou najdete zde

 

Foto: Pavel Lebeda/chf.cz