2020 Women´s EHF EURO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

05. 11. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Cement Hranice - Pepino SKP Frýdek-Místek
12. 11. 2019 20:05 hod. ČT Sport
KH ISMM Kopřivnice - Sokol Nové Veselí
20. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Talent M.A.T. Plzeň - HCB Karviná
03. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
26.1.2015 otevřeno: 1081 x

Kdy jsme naposledy vyhráli na MS světa tři zápasy za sebou? ptal se trenér Filip

Spolu s Danielem Kubešem se už dopředu připravili na soupeře z Běloruska a potom dovedli český výběr ke třetímu vítězství v řadě. K výkonu svých svěřenců m+l Jan Filip výhrady, ale zdůraznil: "Zítra si to rozdáme s Bělorusy o Prezidentský pohár!"

 

Jak se trénuje tým na vítězné vlně?

Zase to budeme trošku brzdit. Ještě máme zápas zítra, ale jsme samozřejmě spokojení. Porazili jsme hodně kvalitní mančaft, nevím, kdy se nám to na velké akci tohle povedlo naposledy. Nebyl to lehký zápas, mělo to střídavé fáze, nezačali jsme úplně podle představ, nepracovali jsme hlavně v obraně tak, jak bychom chtěli. Byli jsme trošku pohodlnější, ale potom to bylo lepší. Vepředu jsme měli problémy pouze v koncovce, do šancí jsme se dostávali. Ve druhé půli jsme si vybudovali relativně dobrý náskok, vlastními chybami jsme ho ale bohužel prohospodařili. Udělali jsme si to sami těžší. Dobře, že jsme zvládli závěr a zítra si to rozdáme s Bělorusy o prezidentský pohár.

 

Neměli jste problém hráče namotivovat?

Myslím si, že jsme chtěli, ale něco tam oproti těm předchozím dvěma zápasům chybělo. Nebylo to úplně ono, víra ve vítězství tam ale byla, musíme se vyvarovat těch jednoduchých chyb, které děláme ve fázi, kdy máme šanci soupeři odskočit a zašlapat ho do země.

 

Pokračuje dál ofenzivní vývoj?

Samozřejmě, to náš určitě těší. Jen tak dál. Potřebujeme zlepšit ještě trošku obrannou fázi, abychom to zítra zvládli.

 

V ruském týmu nehráli Dibirov a Igropulo, taky jste zvažovali, jestli dát oraz hvězdám „volno“?

Můj názor je, že jejich důvody jsou vnitřní, že trenér počítal s tím, že mladší hráči budou mít chuť a budou motivovanější, což myslím předvedli. Ukázali, že jsou to všechno velmi kvalitní hráči s velkou budoucností.

 

Viděli jste už hru Běloruska?

Viděli. Zpracovávali jsme je už dnes. S Danem jsme to trefili, rozhodli jsme se, že zpracujeme jeden zápas dopředu a jsme rádi, že to už máme hotové.

 

Panuje v týmu pozitivní atmosféra?

Ano a to je samozřejmě jedna z věcí, na kterých to musíme stavět. Pokud tam bude, máme i do budoucna velký potenciál posouvat se dál. Tohle je základ. Mančaft musí žit. Je jednodušší, když je na vítězné vlně. Kdy se nám naposledy na nějakém mistrovsví podařilo vyhrát tři zápasy za sebou?
 

 

Videorozhovor s Janem Filipem a Miroslavem Jurkou najdete zde