2020 Women´s EHF EURO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

05. 11. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Cement Hranice - Pepino SKP Frýdek-Místek
12. 11. 2019 20:05 hod. ČT Sport
KH ISMM Kopřivnice - Sokol Nové Veselí
20. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Talent M.A.T. Plzeň - HCB Karviná
03. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
28.1.2015 otevřeno: 2213 x

Pavel Horák: Věděl jsem, že to při sedmičkách dědu Štochla trefí

Zářil, usmíval se, radoval se. A žertoval. Pavel Horák měl po vítězném utkání proti Bělorusku o Prezidentský pohár skutečně dobrou náladu. A s nadšením vykládal o tom, jak mohl být za hvězdu a s pokorou o tom, jak se „bál“, aby se nemusel do sedmimetrového rozstřelu.

 

Čas 59:40. Češi hrají s Bělorusy 28:28. Mají dvacet sekund na to rozhodnout boj v řádné hrací době. Odehrají je skvěle takticky. Střílí gól. A na ukazateli svítí čas 60:00 a skóre 29:28. Český tým se raduje. Bělorusové zuří. Všichni se sbíhají ke stolku časoměřičů. A ten hlavní po pár sekundách, snad jako by ani neprohlížel záznam, gól „ruší“. 

 

 

Musejí rozhodnout sedmimetrové hody. 

 

Na ty Češi vyhrávají, když Petr Štochl poslední dva pokusy lapí.

 

Radost, focení s pohárem a cesta do kabiny. 

 

V mix zóně čekají na Pavla Horáka novináři. S jedním mluví anglicky, pak česky, na závěr německy. A u všech se „baví“, směje, „posílá“ hlášku za hláškou. 

 

K neuznanému gólu prohodí: „Škoda. Bylo by tam krásné hned pobíhat a radovat se. Navíc jsem mohl být za hvězdu, protože bych dal vítězný gól.“ Pak naoko zvážní, když povídá o sedmimetrových hodech. „No vlastně jediné, co mi blesklo hlavou, bylo: panebože, hlavně abych nemusel jít já,“ říká s úsměvem na rtech a dodává: „Ale máme super střelce. Lepší než jsem já. Nejsem úplně vyhlášený sedmičkář. Ale kdyby to bylo nutné, samozřejmě bych šel.“

 

V tu chvíli za ním pochoduje s Prezidentským pohárem brankář Petr Štochl, hrdina dne. A tak se dva spoluhráči z německého bundesligového klubu Füchse Berlín na sebe culí. A ochotně pózují německému novináři pro fotografii. A Pavel Horák vytahuje „perlu“ nejvyššího kalibru: „Byl jsem přesvědčený, že na sedmičky vyhraje. Když šel do branky na čtvrtou sérii děda Štochl, věděl jsem, že ho to trefí a pohár bude doma.

 

Stalo se. A je.

 

Videorozhovor s Pavlem Horákem najdete zde

  

 

 
 
Dva "Lišáci" s Prezidentským pohárem z mistrovství světa v Kataru.
Foto: Alžběta Vejrostová/chf.cz; Vít Chalupa