2020 Women´s EHF EURO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

03. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
17. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HC ROBE Zubří - Pepino SKP Frýdek-Místek
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
9.6.2015 otevřeno: 1462 x

Češi nastoupí v Brně proti nejlepšímu týmu světa, Francouzi jsou komplet

Čeští házenkáři odehrají ve středu 10. března od 18.00 hodin v Brně jednu z největších bitev. Ve výrazně oslabené sestavě, neboť z původní nominace vypadlo deset hráčů, se postaví nejlepšímu současnému týmu světa. Ještě nikdy nehrál v Česku celek, který by vlastnil všechny tři největší házenkářské trofeje.

 

 

Vždyť Francouzi jsou nejen olympijskými vítězi z Londýna 2012, ale také evropskými šampiony z loňského ledna a letošní mistři světa z Kataru. A k tomu dorazí do Brna v nejsilnější sestavě, přestože mají již postup na mistrovství Evropy 2016 do Polska jistý. „Ani jsem nikde nezachytil, že by sem brali nováčky,“ říká Miroslav Jurka, hrající nejvyšší soutěž v zemi středečních soupeřů za St. Raphaël, a doplňuje: „Ostatně ono není jednoduché se do francouzské reprezentace dostat. Trenéři sázejí na vyzkoušené hráče a po nových příliš často nesahají. Tady budou chtít dál pilovat systém, protože jsou opět v nejsilnější sestavě.“

 

 

Okleštěný český tým tak narazí na to nejlepší, co ve světové házené existuje. „Víme, s kým máme tu čest. Prostě nejlepší tým na světě, který navíc nemá slabiny,“ popisuje protivníka český trenér Jan Filip. Nestěžuje si, že nemá k dispozici například Ladislava Bryknera, Pavla Horáka, Martina Galiu či Filipa Jícha. „Prostě musíme hrát s tím, co máme. A pokusíme se z hráčů dostat maximum,“ dodává Filip. U videa prý neproseděl víc času než obvykle. „Je výhodou, že máme nahrané naše poslední vzájemné zápasy,“ míní trenér. Loňský říjnový, který Češi v této kvalifikaci v Chambéry prohráli o 16 gólů. A letošní z mistrovství světa v Dauhá. Ten skončil porážkou o tři branky. „Ten první nám toho fakt moc neukázal,“ poznamenává s mírnou ironií v hlase Filip a vzápětí zvážní: „Ale ten druhý ukázal cestu. Takže máme připravené nějaké varianty. Uvidíme, na kolik to bude stačit.“

 

Na otázku, zda u něj nebo u týmu panuje spíš obava a nebo natěšení na věhlasného soupeře, odpovídá Jan Filip diplomaticky: „Každopádně to bude zážitek. Nesmíme nastoupit ustrašeně. Naopak, pokud ukážeme odvahu a chuť, můžeme žít a bojovat. V kádru máme hráče, kteří minulý týden ještě ani netušili, že někdy budou v reprezentaci, natož, že budou v konečné nominaci na utkání proti olympijským vítězů a mistrům světa. A to je přece nejvíc, co může být. I pro ně je to šance a obrovská zkušenost.“

 

Trenéři Jan Filip a Daniel Kubeš mají k dispozici jen 15 místo obvyklých šestnácti hráčů. Tomáš Hes z A.S.A. Město Lovosice a Ondřej Šimůnek z Dukly Praha jsou úplnými nováčky. Devět z nominovaných borců nemá na kontě ani padesát startů za národní tým.

 

A teď čeká Francie s hvězdami Nikolou Karabatičem, který je úřadujícím Házenkářem světa a zároveň v této sezoně vyhrál soutěže, do kterých nastoupil, nebo brankářskou legendou Thierrym Omeyerem.

 

Z téměř třítisícového hlediště brněnské haly ve Vodově zbývá k dispozici posledních dvě stě vstupenek. „To nás velmi těší. Věříme, že nás diváci opět skvěle podpoří, protože to dodává hráčům obrovskou sílu a odvahu,“ míní Jan Filip. Právě v této hale dokázali loni čeští házenkáři vymazat osmigólové manko z prvního duelu play-off proti Srbsku a triumfálně postoupit na mistrovství světa do Kataru. Ve středu by stačilo vítězství o jediný gól.

 

A ještě charitativní podtext: Čím víc zaplněné bude hlediště haly, tím více peněz odvede český svaz házené na pomoc zemětřesením postiženému Nepálu. „Z každé vstupenky pošleme 20 korun do Nepálu. A to nejen z Brna, ale i ze sobotní odvety žen proti Nizozemsku v Mostu,“ říká generální sekretář svazu Radek Bendl.

 

Utkání vysílá přímým přenosem ČT sport.

 

Po středečním duelu se reprezentanti budou dále připravovat v Brně na poslední zápas šesté kvalifikační skupiny. Ten absolvují v neděli od 17.30 hodin v makedonském Skopje, kam se přesunou v sobotu. Přímý přenos vysílá Sport1.

 

Nominace Česka pro kvalifikací ME s Francií

(10. června Brně)

Brankáři: Tomáš Mrkva (ASV Hamm-Westfalen, Německo), Petr Štochl (Füchse Berlín, Německo).

Spojky: Tomáš Babák (St. Otmar St. Gallen, Švýcarsko), Roman Bečvář (Empor Rostock, Německo), Jan Stehlík (St. Raphaël VAR HB, Francie), Ondřej Šimůnek (Dukla Praha), Milan Škvařil (Talent M.A.T. Plzeň), Ondřej Zdráhala (ASV Hamm-Westfalen, Německo).

Křídla: Tomáš Hes (A.S.A. Město Lovosice), Jakub Hrstka (Tatran Prešov, Slovensko), Miroslav Jurka (St. Raphaël VAR HB, Francie), Milan Kotrč (Dukla Praha), Jan Sobol (Azoty Pulawy, Polsko).

Pivoti: Leoš Petrovský (Talent M.A.T. Plzeň), Jan Užek (Baník OKD Karviná).

 

Program české reprezentace mužů do června 2015

10. června – 18.00 hodin: Kvalifikace ME 2016 Česko – Francie (Brno)

11. až 13. června: íprava na poslední zápas kvalifikace ME 2016 (Brno)

14. června – 17.45 hodin: Kvalifikace ME 2016 Makedonie – Česko (Skopje)

 

Odehrané zápasy 6. skupiny

Makedonie-Švýcarsko 27:20

Francie-Česko 41:25

Česko-Makedonie 27:27

Švýcarsko-Francie 24:33

Švýcarsko-Česko 26:30

Makedonie-Francie 25:27

Česko-Švýcarsko 29:25

Francie – Makedonie 35:24

 

Tabulka 6. skupiny

1. Francie 4 4 0 0 136:98 8

2. Česko 4 2 1 1 111:119 5

3. Makedonie 4 1 1 2 103:109 3

4. Švýcarsko 4 0 0 4 95:119 0

 

Zbývající zápasy 6. skupiny

10. června – 18.10 hodin: Česko – Francie (Brno), 20.00 hodin: Švýcarsko – Makedonie (St. Gallen)

13. června – 15.00 hodin: Francie – Švýcarsko (Clermont-Ferrand)

14. června – 17.45 hodin: Makedonie – Česko (Skopje) 

 

Fotogalerie Pavla Kocourka mladšího z přípravy české reprezentace