2020 Women´s EHF EURO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

12. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
KH ISMM Kopřivnice - Sokol Nové Veselí
20. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Talent M.A.T. Plzeň - HCB Karviná
03. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
17. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HC ROBE Zubří - Pepino SKP Frýdek-Místek
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
23.6.2015 otevřeno: 1492 x

Koblenz. Nová adresa českých reprezentantek

Petra Adámková a Lenka Hradilová. V minulé sezóně nastupovaly proti sobě v nejvyšší ženské házenkářské soutěži, když Adámková hájila barvy Poruby a Hradilová střílela branky za Zlín. V příští sezóně budou už kromě reprezentačního dresu sdílet i dres klubový. Obě si příští rok zahrají za německý Koblenz. Přinášíme vám DVOJROZHOVOR s českými reprezentantkami.

 

Oranžovočerný dres Vulkan Ladies Koblenz/Weibern budou v příští sezóně oblékat české reprezentantky Adámková a Hradilová. Na konci května podepsala smlouvu kanonýrka Poruby, ve druhé polovině června se s klubem na doporučení Adámkové dohodla i Hradilová, nejlepší česká střelkyně WHIL.


Petra Adámková

pivotmanka, narozena 21. 6. 1991, přestupuje ze Sokola Poruba (vicemistryně ČR, třetí místo ve WHIL)

 

Jak jste reagovala na nabídku Koblenzu a jak se to vlastně semlelo?

Samozřejmě mi udělala radost. Dostat se s házenou do zahraničí byl vždy můj sen. Vše se se odehrálo velmi rychle, jednoho dne mi zavolal manažer reprezentačních družstev, Karel Nocar, zda bych uvažovala o tom, zkusit si zahrát házenou v Německu. Má odpověď byla kladná a už týden na to jsem byla v Koblenzu na zkoušce. Tam jsme hned projednali a dohodli si veškeré podstatné náležitosti.

 

Tušíte, do čeho v Koblenzu jdete?

Klub letos bohužel sestoupil z první bundesligy, nicméně jeho jednoznačnou prioritou je hned po roce se vrátit mezi německou špičku. Tomu nasvědčuje i skutečnost, že nás tam bude asi deset nových hráček, jednou z nich je i Lenka Hradiliová, která jsem jim doporučila já :-). Ostatní hráčky neznám, ale v tom nevidím problém, v průběhu přípravy, která začíná 20. července, se určitě všechny poznáme. Máme taky naplánovaných dost teambuildingů, takže je vidět, že z nás chtějí mít top kolektiv :-). Trenéra jsem viděla jen na zkoušce, je to Srb, takže než se naučím německy, snad mu budu rozumět, když na mě bude mluvit v jeho rodné řeči.

 

Jak se ohlížíte za uplynulou sezónou v Porubě a v reprezentaci?

V Porubě jsme měli, myslím si, nad očekávání výbornou sezonu. Opravdu jsme si vytvořili skvělý kolektiv a, jak se u nás žen říká, pokud je dobrý kolektiv, dostaví se i výsledky, což se potvrdilo. Nikdo z klubu či našich fanoušků by určitě před sezonou po odchodu Míši Hrbkové a Lucie Uhrákové, které byly největšími osobnostmi v předešlém ročníku, netipoval, že se nám povede získat bronz z WHIL a stříbro v ČR. Trochu mne mrzí, že jsme nedosáhli na zlato, ale jak už jsem řekla, odehranou sezonu považuji, co se týče Poruby, za velmi vydařenou. Co se mě a reprezentace týká, tak určitě mám rezervy, vím, na čem mám zapracovat tak, abych byla i v reprezentaci platnou hráčkou. Snad mi k tomu pomůže i nové angažmá. Ve své podstatě nám některým ještě sezona neskončila, v první polovině července jede družstvo akademiček na Univerziádu do Jižní Koreje a já pevně věřím, že i přes veškeré překážky v podobě MERSu, náš tým odcestuje. Skoro všechny nominované hráčky jsme v širším kádru reprezentace a tato další mezinárodní konfrontace by nám všem, a to ne jen po sportovní stránce, prospěla.

 

Do Koblenzu jdete s Lenkou Hradilovou, znáte se z reprezentace i z interligy. Jste ráda, že do nového angažmá půjdete ve dvou?

Psali mi z Německa, že hledají levačku, jestli nevím o nějaké volné české hráčce. Jelikož to bylo v době, kdy jsme obě byly na srazu v Mostě v rámci odvetného utkání play off s Holanďankami, byla Lenka první, kdo mne napadl. Byla na zkoušce minulý týden a taky se hned s Koblenzem dohodla.

 

Myslíte si, že takto společně budete mít „jednodušší“ aklimatizaci v novém městě a klubu?

To určitě. Já tam vlastně k dnešnímu dni nikoho neznám, proto jsem moc ráda, že to takto dopadlo a přestupuje do Koblenzu i Lenka. Jak se říká, ve dvou se to lépe táhne.

 

Jak to budete dál řešit se školou?

Zatím ještě studuji, měla jsem státnicovat v době když jsem byla na poslední reprezentační akci, tudíž jsem musela státnice odložit. Státní zkoušku bych mela absolvovat v průběhu srpna a záři, bude záležet na tom, kdy mě uvolní klub. Určitě bych chtěla studovat dál, ale na rok studium určitě odložím.

 

Je to pro vás úspěch? Postup směrem nahoru?

Vždy bylo mým snem zkusit si zahrát v zahraničí nějakou lepší soutěž. Já s Koblenzem začala jednat, když ještě úplně na spadnutí z první bundesligy nebyli, ale dopadlo to, jak to dopadlo, a teď musíme všechny zabojovat a postoupit zpět. Dnes neumím srovnat úroveň druhé bundesligy a WHIL, každopádně očekávám, že v sezoně sehrajeme daleko více vyrovnaných utkání než v naší interlize. A jestli je to pro mne úspěch? To se mne zeptejte nejlépe až po sezoně. Nyní musím zabojovat a dostat se do základní sestavy, musíme postoupit.

 

Jak vypadá Vaše smlouva?

Smlouvu mám uzavřenou na rok, s opcí, že pokud nepostoupíme do první bundesligy, můžu přestoupit.

 

Kdy v Německu nastupujete? Máte tam již všechno zařízeno?

Ano, vše tam mám již zařízeno, již jsem uzavřela nájemní smlouvu na bydlení. Zatím mám bydlet s jednou Chorvatkou, ale pracujeme společně s Lenkou ještě na tom, abychom bydlely spolu. To je snad jediná věc, kterou musíme dořešit. Jo, a vlastně ještě si musím koupit postel :-). Příprava na sezonu nám začíná 20. července, do Koblenzu pojedu asi o dva dny dříve.

 

 

 

Lenka Hradilová

pravé křídlo, narozena 26. dubna 1989, přestupuje z HC Zlín

(5. místo v ČR, 7. místo WHIL)

 

Jak jste reagovala na nabidku z Koblenzu?

O jejich nabídce mě informovala Peťa Adámková a byla jsem moc ráda. Z počátku jsem tomu moc nevěřila, ale když jsem měla v mailu letenku a pozvánku na zkoušky, začala jsem si říkat, že jejich zájem je nejspíš vážný.

 

Tušíte, do čeho se v Koblenzu vrháte?

Vím, že v loňské sezóně hráli nejvyšší soutěž a spadli. Letos tedy budeme hrát druhou ligu a cíl pro sezonu je jasný - postup zpět do první ligy. Se spoluhráčkami jsem se neviděla, jelikož jsem byla na testech 18. června a většina holek už měla dovolenou. Ale manažer říkal, že z loňského kádru zůstane jen malá část hráček a do týmu přijde asi osm cizinek. Trenéra jsem poznala, je to bývalý srbský reprezentační trenér a k týmu přišel v půlce minulé sezony.

 

Jak se ohlížíte za uplynulou sezónou ve Zlíně a v reprezentaci?

Sezona byla pro tým velmi nešťastná, nesplnili jsme cíl, kterým bylo hrát play-off, v konečném zúčtování nám to nevyšlo o jednu branku. Pro mě to byla asi zatím nejlepší sezona, dostala jsem na hřišti hodně prostoru, dávala jsem branky a tím jsem také dostala šanci nakouknout do národního týmu.

 


Jdete nového angažmá nastupujete s Petrou Adámkovou. Co na to říkáte?

Jsem za to velmi rada, s Peťou se známe dlouho, chvíli působila i ve Zlíně.

 

Myslíte si, že to takto společně budete mít „jednodussi“?

Určitě to bude jednodušší, vždy je lepší mít v týmu někoho, kdo vám pomůže nebo vás povzbudí.

 

Jak to budete mít dál se školou - prací?

Školu jsem ukončila na konci května, studovala jsem ekonomickou fakultu na Vysoké škole Báňské v Ostravě a jsem konečně inženýrka :-)Teď je všechno otevřené.

 

Je pro vás přestup do německé druhé bundesligy postup směrem nahoru?

Ano, beru to jako posun ve své kariéře, je to můj vůbec první přestup ze Zlína, kde jsem vyrůstala, takže to bude velká změna. Ale moc se těším.

 

Jak vypadá Vaše smlouva?

Smlouvu mam podepsanou na jeden rok, podmínky smlouvy jsou dobré.

 

Kdy se do Koblenzu přesunujete? Máte tam již všechno zařízeno?

První trénink máme 20. července, takže se budeme přesouvat nejspíš víkend před tím. Ještě řeším bydlení, jelikož dostanu byt, který je vybavený pouze základními spotřebiči, takže momentálně sháním výbavu do bytu.
 

 Foto: 1, 2 a 4 Alex Wipf, 3 www. zlinstars.cz