2020 Women´s EHF EURO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

20. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Talent M.A.T. Plzeň - HCB Karviná
03. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
17. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HC ROBE Zubří - Pepino SKP Frýdek-Místek
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
10.7.2015 otevřeno: 939 x

Jan Bělka: Výhru si holky zaslouží, bojovaly jako lvice

České reprezentantky odehrály podle trenéra Jana Bělky nejlepší zápas na univerziádním turnaji v Koreji. Pouze v deseti porazily favorizované Brazilky o tři branky a přiblížily se bojům o medaile. Pokud by tým trenéra Jana Bělky porazil v neděli Uruguay a Rusky neprohrají s Brazilkami, hrály by Češky v pondělí o bronz proti Srbkám.

Komentář trenéra Jana Bělky k zápasu s Brazílií:

Odehráli jsme na turnaji určitě nejlepší utkání na turnaji co se týče kvality a nasazení. Před zápasem jsme už bohužel přišli o Martinu Weisenbilderovou, která si při dopoledním předzápasovém rozcvičení udělala lehký výron v kotníku.

Brazilky si před utkáním asi moc nepřipouštěli, že by mohly prohrát a asi je rozhodila naše odhodlanost poprat se o vítězství a nechat na hřišti poslední zbytky síly, které před dnem volna zbyly. Střetnutí bylo celou dobu vyrovnané, ale plusové skóre po většinu času na naší straně. Škoda zahozených šancí v prvním poločase, kdy jsme mohli soupeři odskočit o více gólů.

Celý zápas se holkám dařilo v obraně dodržovat taktické pokyny, což vedlo k rychlým útokům, které jsme až na tři, úspěšně proměnili (celkem 12). To byl asi klíčový a největší rozdíl mezi oběma týmy. Holky se celý zápas rvaly jako české lvice a odměnou je určitě výsledek, který si za tento boj zasloužily. Všechny musím pochválit za obdivuhodný výkon a smekám před ním, protože v takovém počasí, jaké tu panuje, je velmi obtížné načerpat rychle nové síly a nám jich hrozně ubývá. Také kvůli počtu, ve kterém tu jsme. Dnešní utkání bylo především o morálním nasazení.

 

Česko – Brazílie 29:26 (15:14)

Rozhodčí: Pavicević, Raznatović (Černá Hora). Sedmimetrové hody: 4/6 – 4/4. Vyloučení: 0:3.

Sestava a branky Česka: Satrapová, Kudláčková – Kubáčková 10/2, Malá, 6, Gebre Selassiová, Nygrýnová po 4, Adámková 3/2, Stellnerová 2, Salašová, Weisenbilderová. Trenér: Jan Bělka.

Nejvíce branek Brazílie: Goncalvesová 8, Giacomaziová 4, Constantinová 4/1.

 

Program českých házenkářek na univerziádě

Neděle 12. července – 9.00: Česko – Uruguay

Pondělí 13. července: O umístění

Pozn.: Začátky zápasů jsou v českém letním čase, v Koreji je o sedm hodin více.

 

Nominace českých házenkářek pro univerziádu 

Brankářky: Petra Kudláčková, Lucie Satrapová (obě Slavia Praha).

Spojky: Anna Gebre Selassieová, Tereza Kubáčková, Ivana Salašová (všechny Zora Olomouc), Gabriela Nygrýnová (HC Zlín), Helena Ryšánková (Baník Most), Martina Weisenbilderová (Kristianstad – Švédsko).

Křídlo: Veronika Malá (Sokol Písek), 

Pivotky: Petra Adámková (Koblenz – Německo), Alena Stellnerová (Slavia Praha).

Realizační tým: Jan Bělka (trenér), Petra Vítková (asistentka trenéra), Rostislav Mikel (fyzioterapeut), Luboš Kunovský (lékař), Jaroslav Schmid (vedoucí výpravy).