2020 Women´s EHF EURO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

20. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Talent M.A.T. Plzeň - HCB Karviná
03. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
17. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HC ROBE Zubří - Pepino SKP Frýdek-Místek
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
13.10.2015 otevřeno: 1643 x

Trenéři Filip a Kubeš nominovali 16 hráčů na kvalifikaci MS 2017 proti Belgii

Čeští reprezentační trenéři Jan Filip a Daniel Kubeš nominovali šestnáctičlenný kádr házenkářů pro první kvalifikační utkání o postup na mistrovství světa 2017 do Francie. Češi se utkají ve středu 4. listopadu od 17.10 hodin v pražské Areně Sparta na Podvinném mlýně s Belgií.

 

V nominaci nechybí žádná z opor posledních let. Filip Jícha poprvé dorazí jako hráč španělského klubu FC Barcelona, Petr Štochl jako klubový mistr světa, když v září triumfoval se svým klubem Füchse Berlín v Kataru. Štochl je zároveň nejstarším a nejzkušenějším hráčem se 195 reprezentačními starty. Jiří Motl z FCC Město Lovosice a Jan Užek z HCB OKD Karviná jsou jedinými dvěma hráči z české extraligy. Nejvíce hráčů – šest – dorazí z německých lig, po dvou z Francie, Polska a Švýcarska, jednoho zástupce mají v české reprezentaci Slovensko a Španělsko.

 

„Ano, máme všechny hráče, které jsme chtěli, se kterými počítáme,“ říká kouč Jan Filip a doplňuje: „Jsme kompletní, dva týdny před zápasem ještě doplníme mužstvo o dva hráče.“

 

Češi narazí v prvních dvou duelech kvalifikace o postup na světový šampionát, který se bude konat v lednu 2017 ve Francii, na Belgii. První zápas skupiny, ve které je ještě Turecko, se hraje v Praze, druhé kolo je na programu o tři dny později v sobotu 7. listopadu od 20.00 v belgickém Kortrijku. V lednu 2016 čeká Čechy dvojutkání s Tureckem. Ze tříčlenné skupiny postoupí pouze vítěz do červnové baráže. Losování dvojic pro play-off se koná v rámci lednového mistrovství Evropy v Polsku.

 

Nejtěžším oříškem pro české trenéry bylo tentokrát získat videozáznam z některého z utkání Belgičanů. „Nakonec se nám to po velkým problémech podařilo a máme jejich poslední kvalifikační zápas proti Řecku z června letošního roku. Dost nám ukázal, takže víme, v jakém stylu hrají,“ popisuje Filip a hodnotí belgického soupeře: „Za rok se výkonnostně posunuli. Pracují na své hře a k ní přidávají nadšení a slušnou taktiku. Výraznou osobnost v týmu nemají, ale budeme si muset dát pozor na jejich křídla.“

 

Filip si uvědomuje, že česká reprezentace je favoritem této skupiny a té role se nezříká: „Když zůstanu u Belgie, víme, že naší povinností je získat čtyři body. Abychom toho dosáhli, musíme k utkání přistoupit s maximální zodpovědnosti a se stoprocentní koncentrací. Nebudeme se ohlížet na soupeře, přijdeme s naší hrou a budeme se chtít zase výkonnostně posouvat.“ 

 

Český tým se sejde poprvé od červnových kvalifikačních zápasů proti Francii a Makedonii. „To je dlouhá doba, proto potřebujeme se při srazu co nejrychleji přeladit z klubových povinností na reprezentační a abychom dál pracovali na tom, co se rok snažíme s Danem kluky naučit,“ doplňuje Filip. Na otázku, jak budou s hráči pracovat, aby nedošlo k podcenění soupeře, odpovídá: „Pro nás je to jasné. Na tom stavíme celou dobu našeho působení u národního týmu. Řekli jsme si, že se každým tréninkem a každým zápasem chceme posouvat dopředu. Toto je součást toho procesu a proto se nebojím, že by došlo k podcenění, protože budeme pracovat i na mentální stránce. Jiná cesta totiž k cíli nevede.“ 

Nominace Česka pro zápasy kvalifikace MS 2017 proti Belgii

(4. listopadu v Praze a 7. listopadu v Kortrijku)

Brankáři: Martin Galia (St. Otmar St. Gallen, Švýcarsko), Petr Štochl (Füchse Berlín, Německo).

Spojky: Tomáš Babák (St. Otmar St. Gallen, Švýcarsko), Roman Bečvář (Empor Rostock, Německo), Ladislav Brykner (EHV Aue, Německo), Pavel Horák (HC Erlangen, Německo), Filip Jícha (FC Barcelona, Španělsko), Jan Stehlík (St. Raphaël VAR HB, Francie), Ondřej Zdráhala (ASV Hamm-Westfalen, Německo).

Křídla: Jakub Hrstka (Tatran Prešov, Slovensko), Miroslav Jurka (St. Raphaël VAR HB, Francie), Jiří Motl (FCC Město Lovosice), Jan Sobol (Azoty Pulawy, Polsko).

Pivoti: Leoš Petrovský (Azoty Pulawy, Polsko), Tomáš Říha (HSC 2000 Coburg, Německo), Jan Užek (HCB OKD Karviná).

Program české reprezentace mužů sezony 2015/2016

4. listopadu 2015 – 17.10 hodin: Česko – Belgie, 1. kolo první fáze kvalifikace MS 2017 (Praha, Arena Sparta, Podvinný mlýn)

7. listopadu 2015 – 18.00 hodin: Belgie – Česko, 2. kolo první fáze kvalifikace MS 2017 (Kortrijk, hala Lange Munte)

28. a 29. prosince 2015: Přípravný turnaj v Polsku

4. až 10. ledna 2016: Přípravný kemp v Plzni

13. ledna 2016: Turecko – Česko, 5. kolo první fáze kvalifikace MS 2017

16. ledna 2016: Česko – Turecko, 6. kolo první fáze kvalifikace MS 2017 (Zlín, hala Euronics)

3. až 10. dubna 2016: Přípravný kemp v Třeboni, 2 utkání proti Rakousku (v pátek 8. v Rakousku, v sobotu 9. v Třeboni)

11. nebo 12. června a odveta 15. nebo 16. června 2016: Případné play-play kvalifikace MS 2017 (v případě postupu českého týmu)