2020 Women´s EHF EURO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

12. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
KH ISMM Kopřivnice - Sokol Nové Veselí
20. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Talent M.A.T. Plzeň - HCB Karviná
03. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
17. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HC ROBE Zubří - Pepino SKP Frýdek-Místek
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
29.10.2015 otevřeno: 1344 x

Mladí Francouzi nad síly českých dorostenců

Čeští házenkáři do 18 let podlehli v úvodním zápase turnaje Pierre Tiby ve Francii domácímu týmu rozdílem dvaceti branek. "Francouzi budou na šampionátu patřit k absolutní špičce, musíme zvednout hlavu," řekl trenér Pavel Pauza. Zítra se Češi utkají s Německem.

Čeští mladíci v prvním utkání kvalitně obsazeného mezinárodního turnaje podlehli výběru Francie 13:33. Francouzi diktovali tempo utkání celých šedesát minut. „Tohle se hodnotí smutně. Prohráli jsme rozdílem třídy. Na Francouze jsme prostě neměli, převyšovali nás ve všech aspektech hry. Už o poločase jsme prohrávali 7:18. Na celou lavičku pak padla deka a Francouzi své vedení navyšovali,“ komentoval vývoj zápasu trenér Pavel Pauza a dodal: „Když už jsme si nějakou šanci vypracovali, tak jsme ji neproměnili. Svět nepadne, ale je to pro nás velká škola. Pokusíme se hráče povzbudit a na zítra se lépe připravit.“

 

 

Francie patří už v mládežnické kategorii k evropské špičce, její hráči to dokazovali už o prázdninách na mezinárodních turnajích. „Na toto jsme se nebyli schopní připravit. Je to teprve čtvrtý mezinárodní zápas našeho týmu. Ta nezkušenost tam byla znát. Našim cílem ale je především připravit se na prázdninový šampionát. Myslím si, že Francouzi budou na letním šampionátu patřit k úplně špičce a my se musíme snažit na tohle co nejlépe nachystat. Už víme, do čeho jdeme,“ řekl zkušený trenér.

 

Celé klaní je bodováno specifickým způsobem. Výhra je hodnocena třemi body, remíza dvěma a prohra jedním bodem. Stejně tak vyhraný poločas je hodnocen dvěma body, remíza v poločase jedním bodem. V pátek turnaj pokračuje dalšími dvěma zápasy, český tým se postaví Německu. „Zítra nás čekají Němci. Jsou vzrůstem povětšinou větší než Francouzi, nad Maďary vyhráli o deset. Nečeká nás ani zítra nic lehkého, ale ještě se během dne budeme snažit na utkání připravit. Musíme kluky povzbudit, zmobilizovat síly, byť to po úvodní vysoké prohře nebude snadné, a jít do toho naplno,“ uzavřel komentář Pauza.