2020 Women´s EHF EURO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

20. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Talent M.A.T. Plzeň - HCB Karviná
03. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
17. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HC ROBE Zubří - Pepino SKP Frýdek-Místek
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
11.1.2016 otevřeno: 1949 x

Muži odcestovali do Turecka k prvnímu ze dvou klíčových zápasů kvalifikace MS 2017

Čeští házenkáři odcestovali v úterý 12. ledna z Brna přes Vídeň a Istanbul do turecké Ankary, kde ve středu od 18.00 hodin českého času sehrají první z klíčových soubojů o postup na mistrovství světa 2017 do Francie proti domácí reprezentaci. Trenéři Jan Filip a Daniel Kubeš mají k dispozici šestnáct hráčů, z kádru, který se od soboty připravoval v Brně, do Turecka neletěli Libor Hanisch a Milan Kotrč.

Češi by měli do Ankary dorazit dnes v 17.05 hodin, od 19.00 hodin je čeká jediný trénink v ankarské THF Sport Hall s kapacitou 2700 diváků.

 

Brankářské trio Tomáš Mrkva, Martin Galia, Petr Štochl a pivot Leoš Petrovský při čekání na vídeňském letiště Schwechat. | Foto: Karel Nocar

 

Výběr trenérů Jana Filipa a Daniela Kubeše čekají „zápasy roku“. V Turecku budou hrát Češi o všechnoo naději na postup, protože Turci, stejně jako český celek, vyhráli obě utkání proti Belgii a o jediném postupujícím z páté skupiny se rozhodne právě mezi českým a tureckým týmem. Odveta se hraje v sobotu 16. ledna od 18.30 hodin ve Zlíně. Vstupenky na tento zápas se dají objednat přes portál Ticketstream.

 

Trenér české házenkářské reprezentace při rozhovoru s novináři při pondělním setkání v hotelu Holiday Inn v Brně. | Foto: Alžběta Vejrostová

 

Český tým se na dvojutkání s Turky připravoval od soboty v Brně. Vedle pěti tréninkových jednotek mělo mužstvo dvěvideoporady s rozborem hry Turecka v posledních dvou zápasech proti Belgii. „Turci mají několik výborných hráčů. Jejich pivot, pravá spojka, pravé křídlo, brankař… Právě na těchto pozicích mají ty kvalitní hráče a překvapilo mě, jak dobře strukturovaná je jejich hra. Tým má myšlenku a v tom je jejich velká kvalita. Musíme se vypořádat i s jejich horkokrevnou mentalitou. Když se jim daří, je těžké je přibrzdit,“ vyzvedl silné stránky soupeřovy hry trenér Daniel Kubeš.

 

 

Zároveň je ale český kouč přesvědčen o tom, že svou silou je turecký tým srovnatelný s českým výběrem. „Je to soupeř na naší úrovni. V nominaci jsou hráči, kteří hrají ve špičkových týmech, stejně jako méně známí hráči ze slabších klubů. Jejich výhodou je kvalitní levák na spojce, typ podobný například Makedonci Lazarovovi. To je jedna z hlavních postav týmu, se kterou si budeme muset poradit. Rozhodně tak nejsme v tomto měření jednoznačným favoritem,“ zdůraznil Kubeš, který však vidí i silné stránky české hry: „Celkově jsme zkušenější a snad malinko pohyblivější na spojkách, to by mohla být naše výhoda.

 

Trenéři Jan Filip a Daniel Kubeš (zprava) při pondělním setkání s médii v brněnském hotelu Holiday Inn. | Foto: Alžběta Vejrostová

 

V klíčových duelech první části kvalifikace bude českému týmu na hřišti chybět Filip Jícha, který se zotavuje po operačním zákroku z konce minulého roku. „Situace s Filipem je známá. Včera jsem s ním mluvil, sám říkal, že je na dobré cestě, ale teprve pracuje na tom, aby se dal do kupy a mohl začít trénovat a hrát. Je to pro nás samozřejmě nepříjemné, ale musíme to zvládnout bez něj. Snažíme se s tím vypořádat co nejlépe,“ komentovali absenci jednoho z nejzkušenějších českých reprezentantů Kubeš.

 

Jak funguje tým bez Filipa Jíchy? „Jinak. Samozřejmě jinak. Vždy, když chybí někdo z nejzkušenějších hráčů, třeba i Pavel Horák, nejen Filip Jícha, chybí na hřišti i jeho osobnost, ne jen herní kvalita, a je to znát. Tým je prostě jiný. Bez nich máme méně zkušeností. Filip nám vždy pomohl i při sedmičkách, v obraně. Přispěl svými zkušenostmi,“ poznamenal si Kubeš a tím, že týmu nechybí jen Jíchovy góly, ale také zkušenosti v obraně: „Tam nám teď chybí ještě víc než v útoku, protože v defenzivě máme největší problémy. Jsme schopní vyprodukovat dobré šance a je to vidět i na výsledcích posledních zápasů. Jsme schopní dát víc gólů než dříve. Když jsem hrál ještě já, možná jsme dostávali méně gólů, ale málokdy jsme vstřelili přes třicet branek. Teď je to naopak. Jsme schopní dát přes třicet branek, ale inkasované góly nestlačíme pod pětadvacet. Na slabých stránkách pracujeme a věříme, že už za pár měsíců bude posun celého týmu opravdu markantní.“

 

Do červnového play-off kvalifikace MS 2017 postoupí ze tříčlenné skupiny jen vítěz. Belgičané všechny své čtyři zápasy prohráli a skončí v tabulce poslední. Češi a Turci mají před vzájemnými duely shodně po čtyřech bodech, Turecko má o čtyři góly lepší celkové skóre.

Češi postoupí z první části kvalifikace MS do play-off, když:

- vyhrají oba zápasy s Tureckem

- když jednou vyhrají a remizují

- když jednou vyhrají, jednou prohrají a budou mít lepší gólový poměr ze dvou vzájemných zápasů než Turci (například výhra 29:27 a porážka 28:29)

- když jednou vyhrají, jednou prohrají a při stejném poměru gólů ze vzájemných zápasů s Tureckem vstřelí více branek na hřišti soupeře (například prohra 26:28 v Turecku a domácí výhra 27:25)

Nominace Česka pro kvalifikační zápas MS 2017 v Turecku

(13. ledna 2016 od 18.00 hodin českého času v Ankaře)

Brankáři: Martin Galia (St. Otmar St. Gallen, Švýcarsko), Tomáš Mrkva (Hamm-Westfalen, Německo), Petr Štochl (Füchse Berlín, Německo).

Spojky: Tomáš Babák (St. Gallen, Švýcarsko), Roman Bečvář (Empor Rostock, Německo), Ladislav Brykner (EHV Aue, Německo), Jan Landa (FCC Město Lovosice), Jan Stehlík (St. Raphaël VAR HB, Francie), Milan Škvařil (Talent M.A.T. Plzeň), Ondřej Zdráhala (Hamm-Westfalen, Německo).

Křídla: Tomáš Hes (MŠK Povážská Bystrica, Slovensko), Jakub Hrstka (Tatran Prešov, Slovensko), Miroslav Jurka (St. Raphaël VAR HB, Francie).

Pivoti: Leoš Petrovský (Azoty Pulawy, Polsko), Tomáš Říha (HSC 2000 Coburg, Německo), Petr Šlachta (HC Zubří).

Výsledky a program první fáze kvalifikace MS 2017 – 5. skupina

4. listopadu 2015: Česko – Belgie 34:32 (22:18)

7. listopadu 2015: Belgie – Česko 32:36 (15:16)

6. ledna 2016: Belgie – Turecko 24:31 (10:14)

10. ledna 2016: Turecko – Belgie 31:28 (16:12)

13. ledna 2016 – 18.00 hodin: Turecko – Česko (Ankara)

16. ledna 2016 – 18.30 hodin: Česko – Turecko (Zlín)

Program české reprezentace mužů sezony 2015/2016

13. ledna 2016: Turecko – Česko, 5. kolo první fáze kvalifikace MS 2017 (Ankara)

16. ledna 2016: Česko – Turecko, 6. kolo první fáze kvalifikace MS 2017 (Zlín, hala Euronics)

3. až 10. dubna 2016: Přípravný kemp v Třeboni, 2 utkání proti Rakousku (v pátek 8. v Rakousku, v sobotu 9. v Třeboni)

11. nebo 12. června a odveta 15. nebo 16. června 2016: Případné play-off kvalifikace MS 2017 (v případě postupu českého týmu)

 

Tomáš Babák a Jakub Hrstka v odletové hale vídeňského letiště Schwechat před odletem do Istanbulu. | Foto: Karel Nocar