ČESKO - PORTUGALSKO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
20.1.2016 otevřeno: 1225 x

Ondřej Zdráhala přestupuje do švýcarského klubu TSV St. Otmar St. Gallen

Český reprezentant Ondřej Zdráhala přestoupí po probíhající sezoně z německého druholigového klubu ASV Hamm-Westfalen do týmu první švýcarské ligy TSV St. Otmar St. Gallen, s kterým podepsal tříletou smlouvu. Dvaatřicetiletá střední spojka národního celku nahradí ve švýcarském klubu reprezentačního spoluhráče Tomáše Babáka, která míří do prvoligového německého Bergischer HC.

 

Zdráhala začínal s házenou v rodných Hranicích na Moravě, v české extralize hrál za Frýdek-Místek a Karvinou, odkud v roce 2007 vyrazil do zahraničí. Začal v bundesligovém Grosswallstadtu, působil v norském Modø a dánském Tønderu. V roce 2011 se vrátil na sezonu do německého Rheinlandu, poté hrál rok v Povážské Bystrici a poslední tři sezony diriguje hru Hammu-Westfalen. Za českou reprezentaci odehrál Zdráhala 87 utkání, ve kterých vstřelili 265 gólů.

 

Ondřej Zdráhala s trenérem Otmaru Predragem Borkovićem a manažerem Dominiquem Gmürem (vlevo). | Foto: otmar.ch

 

Rozhovor s Ondřejem Zdráhalou o přestupu do Švýcarska

Na jak dlouho jste podepsal smlouvu v TSV St. Otmar St. Gallen?

Smlouvu jsem podepsal na tři roky bez opce.

 

Jak dlouho jste se St. Gallenem jednal a jak na vás přišli? Přímo? Přes agenta? Přes Tomáše Babáka, který odchází? Přes reprezentačního trenéra Jana Filipa, který v klubu do loňska působil?

Bavil jsem se o tom s reprezentačním brankářem Martinem Galiou, protože jsem věděl, že Tomáš Babák ze St. Gallenu odchází. Martin o mně řekl trenérovi, kterému se ten nápad líbil. Začali jsme hned jednat a hned jsme to dotáhli do konce.

 

Je pro vás první švýcarská liga víc než druhá německá bundesliga?

Jdu do první ligy. Druhá bundesliga je velice kvalitní soutěž. Kvalitativně jsou ty ligy srovnatelné. Možná je švýcarská soutěž na úrovni spodní části první bundesligy.

 

Tomáš Babák jde do Německa právě proto, aby byl víc na očích...

Tomášovi je 22 let a chtěl udělat další krok ve své kariéře. Jeho odchod do Německa je z mého pohledu správný. U mě však hraje roli více faktorů. Bude mi 33 let, jsem velice rád, že mohu jít do Švýcarska, zahrát si tamní první ligu, popřípadě i evropské poháry.

 

 

Co víte o klubu? Čekáte, že budete dost herně vytížený? Na lavičku vás zřejmě neberou?

Otmar St. Gallen je klub, které má devadesáti dvouletou tradici. Za tu dobu sestoupil z první švýcarské ligy jen jednou. V zemi má obrovské jméno. Myslím, že je čest hrát za takový klub. Očekávám, že budu hodně herně vytížený, že budu mít stejnou roli jako mám nyní v německém Hammu. A už se na tu roli těším, stejně jako na tu výzvu v novém prostředí.

 

Znáte švýcarskou ligu?

Vím, že je v ní jeden top klub, což je Kadetten Schaffhausen, který má úplně jiné finanční možnosti než ostatní kluby. Potom je dalších pět šest klubů, které se perou o místa v první šestce tabulky. Do této skupiny patří i Otmar a doufám, že vedení poskládá takový tým, abychom hráli co nejvýš a popřípadě i útočili na postavení Kadetten Schaffhausen.

 

Kdy se přestěhujete z Německa do Švýcarska?

Stěhovat se budu na konci června, nejpozději začátkem července. 

 

Foto: Vít Chalupa

 

Foto: Alex Wipf