EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
9.8.2016 otevřeno: 4124 x

Změna v nominaci: na M18 EURO 2016 pojede Matěj Nantl

Spojka Tatranu Litovel nahradila na poslední chvíli ve výběru trenéra Pavla Pauzy zraněného Jiřího Šmída. Nantl dnes absolvuje první tréninky s týmem, který se už zítra vydá do chorvatské Koprivince.

 

Na poslední chvíli došlo ke změně ve výběru českých dorostenců, který zamíří již zítra do Koprivnice, kde nejmladší CZECH HANDBALL TEAM sehraje základní skupinu M18 EURO 2016. Zdravotní komplikace Jiřího Šmída se totiž ukázaly natolik vážné, že se trenéři Pauza s Hladíkem rozhodli do Chorvatska povolat spojku Tatranu Litovel Matěje Nantla. „Matěj byl v našem hledáčku celou sezónu, chtěli jsme jej testovat v příští sezóně, ale zdravotní stav Jirky Šmída nás přinutil udělat změnu, a tak se k týmu přidal už před mistrovstvím,“ přibližuje Pavel Pauza. Jiří Šmíd měl po posledních reprezentačních akcích problémy s kolenem, následná magnetická rezonance sice nepotvrdila vážnější zranění, ale doba doporučeného klidu přinutila trenéry ke změně.

 

 

Tým dorostenců pro evropský šampionát doplnil na poslední chvíli litovelský Matěj Nantl. Foto: Facebook

 

Matěj Nantl bude v tomto výběru se 194 centimetry rázem nejvyšším hráčem v poli tohoto výběru, který do mistrovství Evropy vstoupí ve čtvrtek utkáním proti Švédsku. „Nečekáme od Matěje kombinační hru, pokud se na hřiště dostane, půjde tam se střeleckými úkoly. Z tohoto pohledu není až takovým handicapem, že s námi předchozí přípravu neabsolvoval. Po dnešním prvním tréninku musím říct, že jeho adaptace by problém dělat neměla, jevil se velice dobře,“ říká na Nantlovu adresu Pavel Pauza. Nantl nastoupoval v uplynulé sezóně ve starším dorostu Karviné a své domovské Litovle. V Tatranu absolvoval utkání také ve 2. lize mužů (B tým Litovle, skupina SM), ale ve třech případech byl zapsán i k extraligovému zápasu. Za extraligový tým se prosadil jednou a to v Kostelci na Hané v rámci Českého poháru. Celkem vsítil v sezóně 2015/16 Nantl ve 40 utkáních v celkem 5 soutěžích ČSH 200 branek.