2020 Women´s EHF EURO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

12. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
KH ISMM Kopřivnice - Sokol Nové Veselí
20. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Talent M.A.T. Plzeň - HCB Karviná
03. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
17. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HC ROBE Zubří - Pepino SKP Frýdek-Místek
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
27.9.2016 otevřeno: 834 x

V Oldenburgu se mi líbí a dostávám prostor, těší se Malá z prvních zahraničních zkušeností

Česká reprezentantka Veronika Malá zamířila před prázdninami ze stříbrného týmu Slavie Praha, kde byla na limitovaný přestup z klubu Sokola Písek, za prvním zahraničním angažmá do bundesligového Oldenburgu. Po měsíci ostrých soutěží má na kontě šest branek v prvním kole Poháru EHF a dva bundesligové body. Jak se těší na reprezentační sraz, který zahájí české házenkářky už v neděli, a jak si zvyká v Německu?

 

Jak jste v klubu nastartovali novou sezónu?

Zatím máme v bundeslize na kontě dva body a vybojovali jsme postup do dalšího kola EHF Cupu. Cíle pro sezonu jsou u nás samozřejmě ty nejvyšší, tedy vyrovnat se nebo být lepší než předešlou sezónu (5. místo pozn.) v domácí soutěži a v EHF Cupu se dostat co nejdál, jak to jen půjde. Co se týká přímo mě, dostávám prostor a teď v Celle v posledním zápase se mi hrálo moc dobře.

 

Jak probíhala předsezónní příprava? Bylo to jiné než to, na co jsi byla zvyklá u nás?

Zas tolik odlišné to nebylo. V přípravě jsme měli trochu problémy s marodkou, hodně holek mělo lehčí zranění, občas jsme trénovali jen v šesti lidech. Měli jsme trochu smůlu a možná proto se teď ještě herně hledáme. A je to pochopitelné. Házená je o týmové hře, takže je důležité se sehrát a rozumět si. Ale trénink od tréninku se to stále zlepšuje.

 

Jak se ti tedy líbí v Oldenburgu?

Oldenburg je skutečně moc krásné město! Lidé jsou tu příjemní a ochotní pomoci. Ještě si na všechno zvykám, všechno je tu nové – přátelé, tým, hra… ale moc se mi to líbí!

 

Teď se blíží reprezentační sraz. Těšíš se na české spoluhráčky a domů do Česka?

Samozřejmě se moc těším. Bude to sranda! :-) Po reprezentačním srazu pak pojedu na dva dny domů, jsem moc ráda, že zase uvidím celou rodinu.

 

Trenér Jan Bašný ohlásil, že má v plánu začleňovat nové mladé holky, jak se těšíš na novinky v přípravě a přírůstky v nominaci?

Četla jsem o nových hráčkách a myslím si, že je opravdu moc dobré, že dostanou šanci! Skoro všechny nově příchozí znám, takže bude taky hezké se po čase vidět a popovídat si. Jinak koncept hry i přípravy, myslím si, zůstane stejný.

 

Jak vyhlížíš směrem k EURU? Skupina je velmi těžká, ale jak to vidíš ty?

Skupina vypadá obtížně. Vlastně nevypadá, ona je! Ale já to mám ráda, baví mě ten pocit porazit ty nejlepší. Podle toho, co jsem se dozvěděla od holek z Holandska, které se mnou hrají v klubu, i ostatní týmy soudí, že máme opravdu těžkou skupinu. Ale třeba Černá Hora je hratelná, takže nakonec, proč ne? A Maďarky bude mít přečtené Jana Knedlíková. Takže, nakonec pohoda, si myslím. :-)