2020 Women´s EHF EURO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

20. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Talent M.A.T. Plzeň - HCB Karviná
03. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
17. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HC ROBE Zubří - Pepino SKP Frýdek-Místek
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
3.10.2016 otevřeno: 1035 x

Křest reprezentačních nováčků v Luhačovicích: "Zatím je to pro mě chaos, ale holky nás přijaly dobře," říká Galušková

Před sezónou vyměnila dres SVŠ Plzeň za červenobílé barvy Slavie Praha. Mládežnická reprezentantka Veronika Galušková se v neděli ale poprvé sešla i se spoluhráčkami ze seniorského celku národního výběru. Je jednou ze čtyř mladých hráček, které pozval trenér Jan Bašný na úvodní přípravný kemp české reprezentace.

Trenér Jan Bašný už před sezónou avizoval ambici zapracovat během následující sezóny do týmu co nejvíce mladých talentů. Svůj záměr potvrdil hned při rozeslání pozvánek na první reprezentační sraz A týmu žen v nové sezóně. Z nejmladších reprezentantek obdržely jako první pozvánku Michaela Konečná, Dominika Zachová, Petra Kudláčková a Veronika Galušková.

Veronika Galušková prožívá září plné změn, zkušenosti ale nasává plnými doušky. Poprvé zakouší atmosféru seniorského reprezentačního kempu, hájí barvy loni stříbrného celku interligy, okouší pohárovou Evropu… „Už příprava na novou sezónu byla jiná. Rychlejší, intenzivnější, od začátku se pracovalo víc s míčem. Podařil se nám pak i vstup do sezóny jak v domácí soutěži, tak v evropském poháru. Takže v klubu zatím panuje spokojenost a doufám, že to bude pokračovat,“ ohlédla se Galušková za úvodní částí interligové sezóny, kterou rozdělil právě probíhající reprezentační týden.

První zážitky a zkušenosti z reprezentačního srazu se hrnou na nováčky jako lavina. „Holky na srazu jsou všechny hrozně v pohodě. Je to moc fajn kolektiv. Pro mě je to všechno trochu chaotické. Signály jsou ok, zvládáme je, jenom je to všechno vždycky přejmenované. Ale myslím, že se zatím chytáme a to je důležité,“ směje se talentovaná brunetka, podle které zkušenější hráčky nové posily dobře přijaly. „Já osobně se bavím víc s mladšíma holkama, ale necítím žádný blok mezi zkušenějšími a námi nováčky. Cítím se tady v pohodě. Žádné přijímací rituály zatím nebyly a snad ani nebudou,“ směje se Galušková.

Zatím není jasné, kdo z jednadvaceti hráček přítomných na kempu v Luhačovicích odcestuje do Slovinska ke středečnímu přátelskému střetnutí, Galušková však chce o své místo v kádru zabojovat. A to nejen pro přípravné zápasy, ale také pro EURO. „Všechno jsou to ohromné zkušenosti a i tento první sraz je třeba oproti mládežnické reprezentaci veliký skok. Do Švédska bych se určitě podívat chtěla! Když to bude možné, udělám pro to maximum, abych si nominaci zasloužila!“