2020 Women´s EHF EURO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

20. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Talent M.A.T. Plzeň - HCB Karviná
03. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
17. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HC ROBE Zubří - Pepino SKP Frýdek-Místek
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
6.10.2016 otevřeno: 1096 x

V odvetě přípravy byly úspěšnější Slovinky

Ve druhém přípravném zápase podlehly české reprezentantky výběru Slovinska rozdílem pěti branek. Češky se vrací do Luhačovic, kde zítra zakončí týdenní přípravu oficiálním fotografováním.

Druhé přípravné utkání ve Slovinsku

Česká republika – Slovinsko 28:33 (15:15)

V prvním zápase vybojovaly ve středu večer české házenkářky tříbrankovou výhru. I v odvetě podaly svěřenkyně Jana Bašného dobrý výkon, závěrečná patnáctiminutovka ale vyzněla lépe pro domácí tým, když ze stavu 24:24 postupně navýšily Slovinky svůj náskok až na konečný pětibrankový rozdíl. „Stejně jako včera bylo čtyřicet minut sice ne bezchybných, ale velmi dobrých. Potom nám začaly Slovinky trochu utíkat v obraně, nedokázali jsme si přebírat jejich kombinace a z toho jsme dostávali góly. V posledních pěti minutách jsme měli za stavu -2 několik šancí na to, abychom se vrátili, dokonce vyložené šance do pivota, trhák. Neproměnili jsme je,“ popisoval vývoj zápasu trenér Jan Bašný, podle kterého byly právě nezužitkované šance klíčové po pětibrankovou prohru: „Takové zahozené šance se na mezinárodní scéně nevyplácí. Místo toho, abychom se dotáhli na gól nebo na remízu, skončil zápas porážkou o pět branek.“

Nejlepší střelkyní českého týmu v zápase byla Markéta Jeřábková. Mostecká kanonýrka se trefila šestkrát, o den dříve skórovala čtyřikrát. „Věděli jsme, že tento zápas bude o něco náročnější než včerejší. Už jenom proto, že včera Slovinky prohrály a nechtěly si to zopakovat. Hráli jsme to, co jsme si řekli. Na Slovinky jsme byli připravení, věděli jsme, že budou střílet přes střed z devíti metrů, ale, bohužel, dnes se nám to nedařilo ubránit, a to ještě velmi dobře chytala Dominika Müllnerová. Také bychom měli mít vyšší úspěšnost střelby,“ popsala chyby ve výkonu českého týmu Jeřábková.
 

Sestava a branky Česka: Satrapová, Müllnerová - Knedlíková 2, Galušková 3, Salčáková 1, Růčková 2, Ryšánková 2, Hrbková 1, Kordovská 4, Luzumová 1, Malá 1, Jeřábková 6, Adámková 2, Marčíková 1, Weisenbilderová 1, Konečná 1, Janoušková.