2020 Women´s EHF EURO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

17. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HC ROBE Zubří - Pepino SKP Frýdek-Místek
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
9.10.2016 otevřeno: 1141 x

"Sraz v Otrokovicích byl zatěžkávací zkouškou," ohlíží se za úvodním setkáním juniorek trenér Václavek

Juniorky mají za sebou úvodní sraz sezóny. V Otrokovicích odtrénovaly hráčky pod vedením trenéra Ondřeje Václavka šest tréninkových jednotek a odehrály přípravné utkání proti týmu Slovenska.

„Sraz v Otrokovicích pro nás byl zatěžkávací zkouškou. Příprava začala pozdě vzhledem ke změnám v realizačním týmu pro další období, přidaly se navíc komplikace v podobě souběžně se konající akce žen, velká nemocnost a smůla v podobě zranění hráček už první den srazu. I přesto jsme téměř vše stihli, zopakovali věci z dřívějška a udělali část nové práce z připravované koncepce ženské složky,“ shrnul na úvod hodnocení přípravy trenér Ondřej Václavek.

Tým trápila velká marodka, i přesto s náhradnicemi v sestavě odehrál juniorský výběr kvalitní utkání proti Slovensku, ve kterém Češky zvítězily o dvě branky. „V utkání se Slovenskem jsme velmi dobře bránili a některé kombinace jsme zahráli tak přesně, že jsme mohli zakončovat z lepší pozice, než je původně určeno. Zaměřili jsme se na dvě konkrétní kombinace, které jsme chtěli nacvičit tak, abychom je mohli bez obav využít v utkáních. V obraně jsme sice stihli pouze organizaci obrany 0:6, ale v přátelském utkání se nám to vyplatilo,“ popisoval Václavek.

 

 

Vysoká marodka se samozřejmě promítla do nominace a ovlivní i další formování týmu. „Nemocnost pro nás byl opravdový problém, až takový, že jsme na konci srazu měli místo pro jednu další hráčku, ale nebylo už koho nominovat. Velké zlepšení bylo vidět na Lindě Jungové, Silvě Poláškové, ale i dalších hráčkách. Trochu nás v úvodu trápila připravenost a forma brankářek, na kterých bylo znát, že v klubech chytají málo. Velmi dobře se uvedly věkem dorostenky Michaela Hauserová a Karolína Ševčíková,“ chválil trenér.

Další setkání čeká tým v termínu od 24. do 27. Listopadu ve Sportovním areálu v Břvích. „Očekáváme, že znovu obměníme nominaci, protože budeme mít čas na její rozšíření. Ve stejném termínu mají jak ženy, tak i dorostenky turnaj s mezinárodní účastí, obě akce tak ovlivní naši nominaci,“ dodal Václavek a hned vyjmenoval další akce týmu: „V nejbližších dnech budeme řešit možnost mezinárodních konfrontací a rozšíření počtu společných dnů, v případě neúspěchu se sejdeme až v měsíci únoru a to hned dvakrát. V březnu nás čeká kvalifikace o ME ve Slovinsku. Kvalifikační skupiny se budou losovat tuto středu v poledne, budeme vytaženi z druhého koše.“
 

Foto: Alžběta Vejrostová/chf.cz