2020 Women´s EHF EURO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

17. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HC ROBE Zubří - Pepino SKP Frýdek-Místek
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
12.10.2016 otevřeno: 1082 x

Juniorky se o W19 EURO 2017 utkají proti Švédsku, Srbsku a Rakousku

„Přijatelný los,“ hodnotí nový trenér juniorské reprezentace českých házenkářek Ondřej Václavek dnešní los kvalifikačních skupin pro W19 EURO 2017, které hostí Slovinsko. ČSH bude usilovat o pořadatelství kvalifikačního turnaje.


Dnes ve Vídni pokračoval seriál losů kvalifikačních klání o mládežnické šampionáty. Na řadu přišla kategorie juniorek, ve které se bude bojovat o účast na evropském šampionátu, který bude hostit Slovinsko. Češky, nasazené do druhého koše, byly nalosovány do skupiny 5, ze které postupují na šampionát dva týmy, a ve které jim budou společnost dělat celky Švédska, Srbska a Rakouska. „Předně jsem rád, že jsme se vyhnuli skupinám šest až osm, ze kterých postupoval pouze jediný účastník, a pak musím říct, že jsem spokojený i se jmény soupeřek. Ano, z prvního koše si šlo představit jiný celek než Švédsko, ale celkově je to přijatelný los. Cílem bude postoupit, nesplnění tohoto cíle bych bral jako neúspěch,“ říká k dnešnímu losu Ondřej Václavek, který má aktuálně za sebou první akci v pozici trenéra české juniorské reprezentace. Z pozice u dorosteneckého výběru přímo v Göteborgu v červenci sledoval triumf budoucích švédských kvalifikačních soupeřek na European Open házenkářek do 18 let a hráčky severského týmu zná i z nedávného pohárového střetnutí mezi Slavii Praha a Skuru. „Tým Švédska známe, máme představu o jejich síle i individuálních kvalitách. Obdobné je to u Rakouska, zatím je pro mě největší neznámou Srbsko. Právě tato neznalost mě brzdí v odhadech, přesto si myslím, že bychom do boje o postup jistě měli zasáhnout,“ doplňuje Václavek.

 

České juniorky na nedávné akci v Otrkovicích, kde sehrály dva přípravné duely se stejně starými Slovenkami. Foto: A. Vejrostová

 

Hodnocení tréninkového kempu v Otrokovicích ZDE

 

Výhodou pro české házenkářky může být i skutečnost, že Český házenkářský svaz může stát pořadatelem kvalifikačního klání. „Vždy když máme takovou šanci, tak se snažíme udělat vše pro to, aby kvalifikace proběhla u nás. Tak tomu bylo v minulých sezónách a bude tomu i tentokrát, na definitivní stanovisko pro EHF ještě máme čas,“ říká k této problematice prezident ČSH Radek Bendl. Kvalifikační turnaje o W19 EURO 2017 proběhnou od 17. do 19. března 2017, finálový turnaj mistrovství Evropy pak na přelomu července a srpna 2017.

 

Kompletní složení kvalifikačních skupin naleznete ZDE