EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
7.11.2016 otevřeno: 2595 x

Pozvánku na přípravu s reprezentací dostaly Kovářová s Crhovou

Dvacítka hráček se bude pod vedením trenérů Jana Bašného a Jana Bělky připravovat od 21. listopadu ve Františkových Lázních, osmnáct z nich se pak postaví týmům Rakouska, Norska a Srbska na 43. ročníku mezinárodního turnaje O štít města Chebu.


Trenér Jan Bašný zveřejnil nominaci dvaceti házenkářek pozvaných na druhou přípravu národního týmu v této sezóně, jejímž vrcholem bude závěrečný zápasový test před mistrovstvím Evropy 2016 – tedy mezinárodní turnaj v Chebu. „Stejně jako na první sraz v Luhačovicích i tentokrát jsme pozvali mladé hráčky. Na přípravu před chebským turnajem pojede nově Sára Kovářová, znovu jsem nominoval dvě mladé hráčky z prvního srazu, se kterými jsem byl spokojený, tedy Galuškovou a Konečnou. Do Františkových Lázní přijede i brankářka Slavie Kudláčková,“ řekl trenér Jan Bašný. Pozvánku dostalo celkem dvacet hráček, před začátkem turnaje pojedou dvě z nich domů.

 

 

V nominaci na tuto akci je i spojka Martina Crhová. „Její návrat do reprezentace mě moc těší. Turnaj v Chebu pro nás bude poslední herní přípravou. Čekají nás tři kvalitní zápasy, v kterých si budeme chtít vyzkoušet nové věci, otestovat, jestli jsme je schopní hrát a jak zapracujeme právě mladé hráčky a Martinu,“ upozornil Bašný.

Házenkářky se na západě Čech sejdou už 21. listopadu a s výjimkou dvou volných dní bezprostředně po chebském turnaji už se budou společně připravovat až do odletu do Švédska, který je naplánován na 4. prosince. „Po turnaji v Chebu budou mít hráčky v neděli a v pondělí volno a potom nás už bude čekat závěrečný intenzivní blok přípravy v Luhačovicích. Pokud se nestane něco zásadního, nominuji již pro tuto závěrečnou přípravu na šampionát osmnáctku hráček, která vykrystalizuje právě z dvacítky pozvané do Chebu. Na EURO pak odjede sedmnáct z těchto házenkářek,“ popsal své plány s nominací Bašný.

Toho těší i to, že zatím z klubů nepřichází informace o zásadnějších zdravotních problémech nominovaných hráček. „Doufám, že holky, které mají drobné zdravotní problémy, se dají v čas do pořádku. Menší svalový zdravotní problém řešila Konečná, Knedlíková také teď nehrála kvůli zranění stehenního svalu, ale už zítra by měla zasáhnout do zápasu v Maďarsku. Věřím tedy, že snad budou hráčky v pořádku,“ řekl Bašný, kterého těší hlavně dobrá forma zkušené opory týmu Luzumové: „Těší mě, že Iveta Luzumová, která měla od května zdravotní problémy, už hraje v plném zápřahu a vypadá, že je po všech stránkách ve velké pohodě.“

Nominace týmu České republiky pro přípravný kemp ve Františkových Lázních a mezinárodní turnaj v Chebu (21. – 26. listopadu 2016)

Brankářky: SATRAPOVÁ Lucie (Kristiandstad, Švédsko), MÜLLNEROVÁ Dominika (DHK Baník Most), KUDLÁČKOVÁ Petra (DHC Slavia Praha).

Křídla: SALČÁKOVÁ Kristýna (ATH Achenheim Truchtersheim, Francie), KNEDLÍKOVÁ Jana (Gyori Audi ETO KC, Maďarsko), MALÁ Veronika (VFL Oldenburg, Německo).

Pivoti: ADÁMKOVÁ Petra (TPSG FA Göppingen, Německo), KONEČNÁ Michaela (TJ Sokol Poruba), ŠETELÍKOVÁ Alena (DHC Slavia Praha).

Spojky: GALUŠKOVÁ Veronika (DHC Slavia Praha), LUZUMOVÁ Iveta (Thüringer HC, Německo), CRHOVÁ Martina (Kristiandstad, Švédsko), KOVÁŘOVÁ Sára (DHK Baník Most), MARČÍKOVÁ Šárka (TJ Sokol Poruba), KORDOVSKÁ Kamila (DHC Slavia Praha), JEŘÁBKOVÁ Markéta (DHK Baník Most), RYŠÁNKOVÁ Helena (Stella Saint-Maur Handball, Francie), HRBKOVÁ Michaela (TPSG FA Göppingen, Německo), WEISENBILDEROVÁ Martina (Kristiandstad, Švédsko), RŮČKOVÁ Petra (DHK Baník Most).

Náhradnice:

ZACHOVÁ Dominika (DHK Baník Most), JANOUŠKOVÁ Michaela (TSV Bayer 04 Leverkusen, Německo), FRYČÁKOVÁ Vendula (DHK Zora Olomouc), GEBRESELASSIE Anna (DHK Zora Olomouc), VAŠULKOVÁ Jana (SHK Veselí n. M.), SVOBODOVÁ Magdaléna (DHC Slavia Praha), KOLÁŘOVÁ Michaela (HC Zlín), KUTLVAŠROVÁ Hana (DHC Slavia Praha).

 

Program reprezentačního týmu České republiky pro sezónu 2016/2017

21. – 26. 11. 2016 kemp + turnaj v Chebu
29. 11. – 4. 12. 2016 závěrečná příprava před ME v Luhačovicích
4. – 18. 12. 2016 ME Švédsko
12. – 19. 3. 2017 kemp Jindřichův Hradec + 2MU (16. 3. v Rakousku), 18. 3. s Rakouskem v Jindřichově Hradci
31. 5. – 3. 6. 2017 kemp před play – off, místo bude upřesněno
5. – 15. 6. 2017 play-off o postup na MS 2017 v Německu, domácí zápas v Mostě, místo kempu před zápasem v zahraničí bude upřesněno podle losu