2020 Women´s EHF EURO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

17. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HC ROBE Zubří - Pepino SKP Frýdek-Místek
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
24.11.2016 otevřeno: 985 x

Cheb před zahájením tradičního mezinárodního turnaje opustily Kovářová s Konečnou

Trenér Jan Bašný zúžil nominaci svého týmu pro turnaj v Chebu na 18 hráček. Ženský výběr opustily Kovářová s Konečnou, které se již dnes přidaly k přípravě juniorského týmu ČR. Dále se tak profiluje pravděpodobná sestava pro EURO 2016.


Až do dnešního dne se na západě Čech připravovalo na 43. ročník tamního mezinárodního turnaje O štít města Chebu dvacet českých házenkářek. Trenér Jan Bašný zúžil nominaci na osmnáctku jmen, která by měla zamířit i na závěrečnou fázi přípravy před EURO 2016 v Luhačovicích. „Je možné, že budeme ještě přinuceni k nějakým změnám, ale hráčky, které jsou připravené pro turnaj v Chebu, by měly následně zamířit do Luhačovic, kde budeme dále pilovat věci směrem k evropskému šampionátu,“ přibližuje Jan Bašný. Na ME ve Švédsku, do nějž Češky vstoupí 5. prosince v Malmö zápasem proti Maďarsku, zamíří 17 házenkářek.

 

 

W EURO 2016 - Program týmu ČR ve skupině
termín utkání místo
5. prosince 2016, 18.30 hod. Maďarsko - ČR Malmö (SWE)
7. prosince 2016, 18.30 hod. ČR - Černá Hora Malmö (SWE)
9. prosince 2016, 20.45 hod. Dánsko - ČR Malmö (SWE)

 

 


Tým tak dnes opustila pravá spojka Mostu Sára Kovářová a pivotmanka Poruby Michaela Konečná. Ty se již dnes připojily od samého úvodu k přípravě juniorské reprezentace v Břvích. „Byla to obrovská zkušenost a necítím žádnou hořkost. Byly to sice náročné, ale úžasné dny,“ říká Michaela Konečná, která pokračuje v Břvích v pořádně dlouhé „štaci“, neboť na západ Čech zamířila přímo z úspěšné gruzínské pohárové mise svého klubu. Obdobně smýšlí i nejužitečnější česká hráčka loňského ročníku WHIL, stále sedmnáctiletá Sára Kovářová. „Vrcholný šampionát seniorské kategorie je pochopitelně snem každé z hráček, ale všechny jet nemůže. Odvedly jsme, myslím, s Míšou maximum, odnesly si spoustu zkušeností, které určitě zúročíme,“ uzavírá levoruká Kovářová.

Nominace ČR pro turnaj v Chebu

Brankářky: SATRAPOVÁ Lucie (Kristiandstad, Švédsko), MÜLLNEROVÁ Dominika (DHK Baník Most), KUDLÁČKOVÁ Petra (DHC Slavia Praha).

Křídla: SALČÁKOVÁ Kristýna (ATH Achenheim Truchtersheim, Francie), KNEDLÍKOVÁ Jana (Gyori Audi ETO KC, Maďarsko), MALÁ Veronika (VFL Oldenburg, Německo).

Pivoti: ADÁMKOVÁ Petra (TPSG FA Göppingen, Německo), ŠETELÍKOVÁ Alena (DHC Slavia Praha).

Spojky: GALUŠKOVÁ Veronika (DHC Slavia Praha), LUZUMOVÁ Iveta (Thüringer HC, Německo), CRHOVÁ Martina (Kristiandstad, Švédsko), MARČÍKOVÁ Šárka (TJ Sokol Poruba), KORDOVSKÁ Kamila (DHC Slavia Praha), JEŘÁBKOVÁ Markéta (DHK Baník Most), RYŠÁNKOVÁ Helena (Stella Saint-Maur Handball, Francie), HRBKOVÁ Michaela (TPSG FA Göppingen, Německo), WEISENBILDEROVÁ Martina (Kristiandstad, Švédsko), RŮČKOVÁ Petra (DHK Baník Most).