2020 Women´s EHF EURO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

20. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Talent M.A.T. Plzeň - HCB Karviná
03. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
17. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HC ROBE Zubří - Pepino SKP Frýdek-Místek
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
24.11.2016 otevřeno: 1261 x

Češky v prvním zápase turnaje v Chebu zvítězily nad Rakouskem o branku

Rozdílem jediného gólu zvítězily české reprezentantky nad celkem Rakouska ve svém úvodním utkání na turnaji O Štít města Chebu. V prvním zápase mezinárodního klání porazily norský výběr Srbky o deset branek.


České házenkářky se ve svém prvním utkání na turnaji O štít města Chebu poměřily s výběrem Rakouska. V prvním poločase diktovaly obraz hry hlavně Češky, po většinu úvodní třicetiminutovky se držely ve dvou až tříbrankovém náskoku. Ten dočasně ztratily na konci druhé desetiminutovky, kdy Rakušanky vyrovnávaly na 10:10. Češky se ale znovu dostaly do tempa, a přestože několika zákroky podržela Rakousko brankářka Blazeková, vzaly si zpět tříbrankový náskok. Herně vynikala především Iveta Luzumová, hru obou stran ale charakterizovaly také technické chyby a nepřesná střelba.

 

 

Druhý poločas se skládal ze tří odlišných desetiminutovek. Na začátku druhého poločasu český tým soupeřkám šňůrou tří branek odskočil na rozdíl šesti tref 19:13, režii zápasu držely Češky. Od 40. minuty se ale hra hostujícího celku zvedla, oba týmy prostřídaly a Rakušanky se dotáhly na rozdíl jediné branky. Dobré výkony předváděly i na obou stranách vystřídané brankářky. Utkání dospělo do dramaticky vyrovnané koncovky, kterou však lépe zvládly zkušenější české házenkářky a uhájily nejtěsnější možnou výhru 26:25.

V prvním utkání turnaje zvítězily házenkářky Srbska nad týmem Norska poměrem 35:25. Zítra se český tým utká se Srbskem.

Jan Bašný, trenér týmu České republiky: „Vyhráli jsme, to je dobré, ale z herního pohledu tam bylo hrozně moc nedostatků, které nutně musíme odstranit. Ohromně neefektivní byla střelba z dálky, obrana byla málo aktivní hlavně v prvním poločase. Obrana se ve druhém poločase zlepšila, ale neúspěšnost střelby z dálky přetrvávala, přestože střelecké příležitosti tam krajní spojky měly. To se nutně musí zlepšit. Hráli jsme ale první zápas asi po měsíci. Určitě budou zítra hrát dvě hráčky, které dnes nehrály. (Ryšánková, Kudláčková pozn.) Uvidíme, jak se vyvine zranění ruky Hrbkové. Také vyzkoušíme vedle sebe jiné hráčky než dnes, stále jsme totiž ve fázi hledání.“

 

Česká republika – Rakousko 26:25 (16:13)

Sestava a branky Česka: Satrapová, Müllnerová – Kordovská 1, Knedlíková 1, Galušková 2, Salčáková 1, Růčková 3, Hrbková 2/1, Luzumová 7/2, Malá 3, Crhová 1, Jeřábková 3, Adámková 2, Marčíková, Stellnerová, Weisenbilderová.
Nejvíce branek Rakouska: Frey 7/4, Kaiser 4, Schefknecht 4.
Rozhodčí: Macho, Hájek. Sedmimetrové hody: 4/3 – 8/7. Vyloučení: 4:4. Diváci: 700.

 

Další program turnaje O štít města Chebu

pátek 25. listopadu 16.30 hodin: Česko – Srbsko
pátek 25. listopadu 18.30 hodin: Rakousko – Norsko
sobota 26. listopadu 13.00 hodin: Srbsko – Rakousko
sobota 26. listopadu 15.10 hodin: Česko - Norsko
 

Foto: Alžběta Vejrostová/chf.cz